Үнді мәдениеті күндері өтті

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да Үнді мәдениеті күндері аясында ҚХА кафедрасы көптеген іс-шараларды ұйымдастырды: Үндістан туралы 3 тілде әңгімелейтін интерактивті оқу дәріс залы, «Үндістанда әлем және ұлттық діндердің тіршілік етуі» барлық мамандық студенттеріне арналған қосымша дәріс, «Махатма Ганди феномені», Дивали дөңгелек үстел өтті.

Бұл күн шуақты елдің мәдени таныстыруының шарықтау шегі «Үндістанның әндері мен билері» ашық сахна көріністерімен ашылды. Екінші ғимараттың фойесінде орналасқан дәмдеуіштердің хош иістері, үстелге үнді халқының  ұлттық тағамдары ұсынылды: тәтті балюшахи, кептірілген жемістермен ботқалар, дәстүрлі халва. Мұның бәрін студенттердің өздері дайындады.

«Біздің тағамдар біздің Қазақстанға деген сүйіспеншілігіміз сияқты»,- дейді М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-ға оқуға келген үнді студенттері. Өткен жылы 80 студент келсе, қазір олардың саны 160-қа жетті, бұл шетелдіктердің бізбен бірге оқығанды ​​ұнататынын бір белгісі. Болливуд хиттерінің әуеніне үнді билері қосылды. Оларға барлығы қосыла алады, өйткені ештеңе адамдарды мерекелік атмосфера сияқты жақындастыра алмайды. Халықаралық студенттер өздерінің назарында болғандары және басқаларға өмірге деген сүйіспеншіліктерін жүктегендері үшін қуанышты екенін көрсетті.