М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да киберспорт бойынша турнилер жастарды қызықтыруда

23 қарашада М. Қозыбаев атындағы СҚМУ IT-орталығы «NKSU CYBER CUP турнирі» өтті. Оған Петропавлдағы мектептер мен колледждердің 80-ден астам 34 командасы, сонымен қатар біздің университетіміздің факультеттері қатысты. Қатысушылардың барлығы Dota 2 стратегиясы мен Counter Strike мергенінің виртуалды шайқастары жүріп жатқан монитор экранына тоқтаусыз қарады.

Университет тарихында алғаш рет білімнің цифрландырылуына арналған Сапа апталығы аясында осындай ауқымды және ерекше спорт түрлері өтті. Оқушылар Counter Strike, ал студенттер Dota 2 ойындарында өз шеберліктерін сынады. Әр командада 5 адамнан болды. Жауынгерлік тактика жекпе-жек басталғанға дейін жасалды, деп мойындады жігіттер. Көрермендер мен жанкүйерлер монитордағы анимациялық кейіпкерлердің қозғалысын бақылады.

Кеше виртуалды турнирлер жастар үшін қарапайым хобби болды, бүгінде әлемдік ойыншылар қауымдастығының жалпы саны 200 миллионнан асады, бүгінде жастардың көбі компьютерлік спортты волейбол мен баскетболмен қатар қояды.

Келесі сенбіде М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да жасөспірімдер арасында киберспорт жарыстардың жартылай финалы өтіп, бас жүлдеге  100000 теңге үшін тартысты ойын қызу жалғасын табатын болады.