М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да «Ұлы халықтың-ұлы Абайы» атты әдеби-сазды кеш өтті

28 қарашада М. Қозыбаев атындағы СҚМУ - да "Ұлы халықтың-ұлы Абай" атты әдеби-музыкалық кеш өтті. Ол қазақ әдебиетіне және халықтың дүниетанымына үлкен әсер етті. Оның шығармалары әлі күнге дейін өз өзектілігін жоғалтпады.

Іс – шараның мақсаты-жастарды ақынның адамгершілік ұстанымымен таныстыру, рухани мәдениетін, қазақ халқы мен жеріне деген сүйіспеншілігін көрсету. Қатысушылар өлең оқып, Абайдың өмірі туралы айтып, домбырада ойнау шеберлігін, сондай-ақ классиктің музыкалық шығармаларына арналған билерін көрсетті. М. Қозыбаев атындағы  СҚМУ студенттері ғана емес, сонымен қатар шақырылған қонақтар: Қазақстан Республикасы Ұлттық гвардия институтының курсанттары және өнер колледжінің оқушылары өз өнерлерін көрсетті.

Абай Құнанбаевтың барлық дарындылығын аша білген жас әртістерді көрермен ықыласпен қарсы алды. Айта кетейік, келесі жылы еліміз бен әлемдік қоғам ұлы ақынның 175-жылдық мерей тойын тойлайтын болады.