М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дегі семинар шетелдік ғалымдардың қатысуымен өтті

«Денсаулық сақтау және туризм саласындағы менеджмент: жаһанданған әлемдегі экономика мен әл-ауқаттың жаңа шектері» тақырыбын талқылау үшін іс-шараның прогрессивті түрі таңдалды. Бұл дегеніміз- есептер мен қатаң ережелер жоқ, интерактив маңызды, өз пікіріңізді еркін білдіру және берілген тезистерге түсініктеме беру. Қазіргі уақытта денсаулық сақтау және туризм экономиканың өсіп келе жатыр және сонымен бірге жемісті кәсіпкерлік белсенділігінің екі аспектісіне айналуда. Сондықтан халықаралық нарықта бәсекеге қабілетті болу үшін басқару тәсілін жаңарту қажет. Бұл туралы Италияның Инсубрия университетінен келген қонақтар Патрисия Газзола және Илария Капелли баяндады.

М.а. ректоры Ербол Исақаев үш жылдан бері университетте  шетелдік оқытушыларды тарту бағдарламасы бойынша жұмыс жасайтындығын айтты.  Бұл біздің заманымыздың үрдісі. Біз Италия, Болгария, АҚШ, Молдова және басқа елдердің үздік университеттерінен мамандарды шақырамыз. Студенттердің академиялық ұтқырлығы да белсенді дамып келеді. Мәселен, қазір біздің жігіттер Италияда оқиды.

Интернационализация жөніндегі проректор Алессандро Фигус университеттің халықаралық ынтымақтастығын кеңейту бойынша көптеген жұмыстар атқарылғанын атап өтті. Сондай-ақ, бейне байланыс бойынша семинар барысында Литва, Италия және Ресей ғалымдары өз зерттеулерін көрсетті. Мұның бәрі халықаралық аспектіні ескере отырып, денсаулық, туризм және халықтың әл-ауқатының өзара байланысын талдау саласындағы студенттердің білімін байыта түсті.