Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні - еліміздің басты мерекесі

13 желтоқсанда М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың мәжіліс залында ЖОО басшылығы, оқытушылар мен қызметкерлер арасында Тәуелсіздік күні тойланды.

Ректордың м.а. Ербол Исақаев іс-шараны аша отырып, біздің университет еліміз үшін білікті кадрлар даярлауға үлкен үлес қосып отырғанын атап өтті. Жыл сайын біз жоғары оқу орындарын бағалаудың республикалық рейтингтерінде өз мәртебемізді растаймыз. Жақында ғана біз өз позициямызды бекітіп, "Атамекен" ҰКП рейтингі бойынша Қазақстанның үздік жоғары оқу орындарының ондық қатарына ендік. Университеттің интернационализациясы дамуда. Өткен оқу жылында білім алушыларға дәріс оқу, семинарлар өткізу және тәжірибе алмасу үшін 18 шетел профессорлары келді. М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да академиялық ұтқырлық және практикаларды ұйымдастыру бойынша Польша, Германия, Қытай, Ресей, Латвия және т.б. жетекші жоғары оқу орындары мен кәсіпорындарына барады. Бірлескен қос дипломды бағдарламалар іске асырылуда. 2020 жылы біз жаңа 12 қабатты оқу-зертханалық кешеннің құрылысы бойынша ауқымды жобаны іске асыруды бастаймыз.

Сондай-ақ осы күні Тәуелсіз Қазақстанның дамуына қосқан үлесі және жеке жетістіктері үшін ҚР БҒМ Құрмет грамотасымен марапатталған қызметкерлер мен ПОҚ, ректордың алғыс хаттар мен марапатталды.

Іс-шараны альма-матер шығармашылық ұжымдарының және жеке орындаушылардың дәстүрлі концерттік нөмірлері жалғастырды. Отан, оның егемендігі, қазақстандық құндылықтардың мызғымастығы мен ата-бабалардың мұралары туралы музыкалық шығармалар залда ешкімді бей-жай қалдырмады.