Профессор Владимир Вилковтың 65 жылдығы тойланды

«Биология» кафедрасының меңгерушісі, профессор Владимир Вилков мерейтойын атап өтті. Осы күні оның әріптестері, университет басшылығы, оқытушылар мен студенттер құттықтады.

Владимир Семенович - біздің алма материяның түлегі. 1982 жылдан бастап университетте оқытушы, содан кейін аға оқытушы, доцент қызметтерін атқарып, 23 жыл жалпы «Биология» кафедрасын басқарды.

Осы уақыт ішінде ол өзін жоғары білікті маман ретінде көрсетті, оқу-әдістемелік мәселелерді шеше білді. Оның жетекшілігімен 80-нен астам кандидаттық және 18 кандидаттық диссертациялар қорғалды. Биологияны оқытудағы өзекті мәселелер бойынша 14 оқу құралы, 2 оқу құралы жарық көрді. Владимир Вилков ғылыми жұмысқа көп көңіл бөледі. 1989 жылы «Солтүстік Қазақстанның суда жүзетін құстардың биологиясы» тақырыбында диссертация қорғады. Содан бері бірқатар зерттеулері осы тақырыпқа арналған. Халықаралық жобалар мен гранттық зерттеулерге бірнеше рет қатысты: «Солтүстік Қазақстанның негізгі сулы-батпақты аудандары», «Солтүстік Қазақстан облысының табиғи-қорық қорын анықтау және ғылыми негіздеу». 150-ден астам ғылыми жарияланымдардың авторы.

Ол биоалуантүрлілікті сақтау жөніндегі Қазақстандық қауымдастық Кеңесінің мүшесі, Солтүстік Қазақстан облыстық аңшылар мен балықшылар қоғамы, ҚР ИПЭГР Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Солтүстік Қазақстан орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясымен, Қазақстанның жақын және алыс білім беру және ғылыми ұйымдарымен жұмыс істейді. шетелде. Өз жұмысындағы табысы үшін Владимир Вилков «Қазақстан Республикасының ғылымын дамытуға сіңірген еңбегі үшін» төс белгісімен, «Экология саласының үздігі», «Үлкен алтын медалімен», алғыс хатармен М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ректоры марапаттады.