СҚО ақынымен кездесу өтті

2019 жылдың 19 қарашасында Тіл және әдебиет институтында Солтүстік Қазақстан облысының ақыны В.Г. Коноплевпен көптен күткен кездесу өтті. Кездесуге СҚМУ филология факультетінің студенттері мен магистранттары, сондай-ақ  М.Жұмабаев атындағы колледждің бірінші курс студенттері қатысты. Зинаида Петровна Табакова-профессор, филология ғылымдарының докторы, осы кездесудің ұйымдастырушысы болды, ол ақынды таныстырып, шыққан өлеңдер жинағы туралы айтты. Василий Георгиевич өзінің мұғаліміне зор құрметпен және мақтанышпен қарады. Өз кітабының тұсаукесеріне кіріспес бұрын, жазушы өзі туралы аздап айтып, өлеңдерін көрермен қауымға оқыды.

Тыңдаушылар болса, рухани өмірдің поэтикалық тарихын қабылдады: олар соғысқа қатысып, снарядтардың дауысын естіді, шайқастарды бірге еске алды. Коноплевтің ерекше таланты соғыста сарбаздың сезімін, оның ойлары мен тәжірибелерін поэтикалық сызықтар арқылы жеткізуге мүмкіндік береді, ол соғысты безендірусіз, патологиясыз көрсетеді. Ақын өз шығармаларында жақсылыққа, жарыққа, өмірге шақырады. Экранда іс-шараға қатысушылар суретші А.Бургаевтың суреттерін көрді, олардың әрқайсысына Коноплев поэтикалық сүйемелдеу жазған, автор картиналарды қабылдауымен, дүниетанымымен бөлісті. В. Г. Коноплевтің ертегілері И. А. Крылов, И. И. Дмитриевтің дәстүрлі ертегі жанрының лайықты жалғасы. В. Г. Коноплев ертегінің негізгі жанрлық белгілерін сақтай отырып-баяндаудың мағыналық екіжақтылығы, аллегория, сюжеттің қайшылығы бүгінгі шындықты сыни түрде бейнелейді. Василий Георгиевич Коноплевтің шығармалары-бұл жақсылық поэзиясы, бұл адамгершілік үшін күрес, адам бойындағы барлық сұлулықты сақтау: достық, адалдық, махаббат, ата-бабаларды еске алу, олардың тарихын құрметтеу, әділеттілік. Оның поэзиясы адамдарды біріктіреді, ойлануға мәжбүр етеді, жүректерді ашады және жанды жылытады. Гитара ішектерінің әуенімен В.Г. Коноплевтің поэзиясымен кездесу аяқталды.