Қос дипломды білім беруді дамыту және ынтымақтастық перспективалары

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ Витовт Магнус университеті (Литва), Ресейдің бірінші Президенті Б.Н. Ельцин атындағы университетімен қоса Кубань мемлекеттік технологиялық университетімен (РФ) бірлесіп 9 қос дипломды білім беру бағдарламасын жүзеге асырды. Бұл бағыттағы бір серіктес университет Қорған мемлекеттік университеті болуы мүмкін. Бұл перспективаны университет ректорының м.а Ербол Исақаев ҚМУ магистрлік бағдарламаларының жетекшісі Геннадий Федосимовпен бірге талқылады.

Өткен кездесуде олар ынтымақтастықты дамыту, тиісті жол картасын және келісімді әзірлеу туралы айтты. Әзірге екі деңгейлі магистрлік бағдарламаларды жүзеге асыру жоспарлануда. Алайда болашақта өзара әрекеттесу векторлары кеңейе түсуі мүмкін, деп жиналысқа қатысушылар оқытушылар мен студенттердің академиялық ұтқырлығын қоса есептеді.

Мұндай білім берудің барлық перспективаларын студенттердің өздері жақсы түсінеді: екі (немесе одан да көп) университетте параллель оқу, кейіннен тиісті оқу орындарының дипломдарын алу мүмкіндігі болады. Бұл студенттерді жұмысқа орналастыру болашағын кеңейтеді, прогрессивті білімді дамытуда жаңа халықаралық тәжірибе береді.