«Мансап немесе жеке өмір»

ПМНО-16 тобының профессорлық-оқытушылық құрамы студенттерінің «Бастауыш сынып оқушыларының логика-алгоритмдік мәдениетінің дамуы» пәнін оқу аясында «Мансап немесе жеке өмір» тақырыбында пікірталас өткізілді, онда төртінші курс студенттеріне қарсы екінші курс студенттерінің БОПӘ-18 тобы болды.

Дебаттың мақсаты шындықты іздеу және кез-келген көзқарастың жеңісі емес еді, өйткені мәселенің мәнін түсіну, мәселені кез-келген көзқарастың пайдасына дәлелдер табу, қарастыру және бағалау.

Іс-шара барысында студенттер келіспеушілікке төзімділік танытты және қарама-қарсы көзқарастарға құрметпен қарады. Сезімдер мен эмоцияларға емес, логика мен дәлелдерге сүйене отырып, өз көзқарастарын белсенді қорғады. Іс-шараның соңында бірінші курс студенттері пікірсайыста басымдылық мәселесіне қарсы пікірлерді қолдаушылардың пікірлерін тыңдап, біршама шатасып қалды деген пікірлерін білдірді.