Университеттің СҚО колледждерімен ынтымақтастығы: болашағы мен нәтижелері

Оқу сапасын жақсарту мақсатында университеттің білім басқармасымен, СҚО колледждерімен іс-қимылдарын түзету, арнайы орта оқу орындарының түлектерін қабылдау науқанының ерекшеліктері және ЖОО-ға түсу шарттары туралы хабардар ету мақсатында М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ректорының  м.а.  Ербол Исақаев 12 колледж директорларымен кездесті.

«Жақын ынтымақтастық біздің білім беру бағдарламаларымызды үйлестіреді, оларды ең ыңғайлы, икемді етеді; мүмкін болса, оқу мерзімін қысқартуға, барлығына оңтайлы білім беру траекториясын құруға мүмкіндік береді», - деді Ербол Исақаев.

«Колледж студенттері "жұмыс мамандығы" немесе "орта арнайы білім" біліктілігіне байланысты университетке түсу мүмкіндіктері туралы хабардар болуы тиіс». Екінші жағдайда, университеттің ұқсас мамандықтарына қысқартылған оқу мерзімі (2 жыл) болуы мүмкін. Сонымен қатар, өткен жылғы мемлекеттік білім беру гранттарын тағайындау бойынша конкурстың қорытындысын талдау көптеген техникалық, педагогикалық, ауыл шаруашылығы мамандықтары бойынша бюджеттік орындар жеделдетілген түрде талапкерлердің ҰБТ-да өту балын өтпеуіне немесе ала алмауына байланысты талап етілмеген болып шықты", - деп атап өтті М. Қозыбаев атындағы СҚМУ қабылдау комиссиясының жауапты хатшысы Ирина Голодова.

Барлық кафедралардың қызметкерлері мен оқытушылары СҚО оқу орындарына үнемі барып тұрады, қабылдау науқаны және Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу мерзімдері туралы хабарлайды. Биыл талапкерлерден ҰБТ-ға өтініштер қабылдау 1 сәуірден 10 мамырға дейін жүргізіледі. Емтиханның өзі маусым айының соңында-шілде айының басында өтеді.