Жалақының өсуі

2020 жылдың 10 қаңтарына дейін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі Асхат Аймағамбетов ведомстволық бағынысты жоғары оқу орындарының ректорларына  оқытушылардың жалақысын 30% - 50% -ға көтеруді тапсырды. Сондай-ақ, жалақы қорының ұлғаюы ЖОО-ның бюджеті есебінен болуы керек деп атап өтті Білім және ғылым министрлігінің басшысы. Профессорлар, доценттер мен оқытушылар үшін бұл 30% -ға өсті.

Профессор-оқытушылар құрамы 462 адамды құрайды. Олардың барлығы қазірдің өзінде жалақыларының өскенін байқады. Айта кету керек, көптеген оқытушылардың 1,5 ставкасы бар, біреу қосымша академиялық дәрежеге (кандидаттарға, ғылым докторларына), кафедра меңгерушілеріне қосымша үстеме ақы алады (университетте олардың 29-ы бар).

Президент Қасым-Жомарт Тоқаев лайықты жалақы басым бағыттардың бірі болып табылатын білім беру сапасын арттыру және мұғалімдердің мәртебесін қолдау саласындағы мақсаттарды атады.

Басқарушылық, академиялық және қаржылық тәуелсіздік, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік білім беру гранттарының құнын арттыру аясында 2020 жылы университетіміздің профессорлық-оқытушылық құрамы мен қызметкерлерінің жалақысын көтеру жұмыстары жалғасады.