профориентация

Болашақ мамандықты таңдау біздің облысымыздың әрбір оқушысының алдында тұрған өткір мәселе. Оқушыларға мамандық таңдауда,  жеке ерекшеліктері мен бейімділігін, сондай-ақ еңбек нарығының талаптарын ескере отырып, болашақ кәсіби қызметке баулуды саналы жоспарлауда қалай көмектесуге болады?

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ Агротехнологиялық факультетінің оқытушылары оқушыларға нақты мамандық таңдауға сауатты және толық көлемде бағдар бере алады, университет қабырғасында студенттерге ұсынылатын мүмкіндіктерді түсіндіре алады, болашақ кәсіби қызмет саласын көрсете алады.  Агротехнологиялық факультеттің профессор-оқытушылар құрамы қала және облыс оқушыларымен белсенді түрде кездесулер өткізеді, мысалы, тек өткен аптада М. Жұмабаев, Жамбыл, Есіл, Айыртау аудандары, қалалық мектептерге барды.

Ауыл шаруашылығы - экономиканың нақты секторы! Аграрлық бейіндегі білім беру бағдарламалары сондықтан Қазақстан Республикасындағы еңбек нарығында ең сұранысқа ие болып табылады! Біздің факультеттің түлектері бүгінде облыстың барлық аудандары мен шаруашылықтарында басқару буынында жұмыс істейді.  Университет оқытушылары талапкерлерді қызықтыратын барлық өзекті сұрақтарға жауап беруге дайын.

Агротехнологиялық факультеттегі оқу үрдісі заманауи және озық білім талаптарына сәйкес келеді. Оқу үдерісі теориялық сабақтардан басқа, атап айтқанда, дуалды білім беру, тәжірибе - оқытушылармен, халықаралық серіктестермен ынтымақтастық, шетелдік жалақы төленетін тағылымдама (Германия, Польша), белсенді академиялық ұтқырлық (бір семестр білім алады: Польша, Литва, Латвия, Словакия, АҚШ, Қытай, Ресей және ҚР ЖОО, қай ел және ЖОО білім алушының өзі таңдайды). Сондай-ақ оқу кезінде жұмысқа орналасу, шетел ғалымдарымен айналысу, әскери кафедра бар.

Біздің факультеттің студенттері мен магистранттары оқу семинарларына, шығармашылық және ғылыми конкурстарға белсенді қатысады, халықаралық жазғы мектептерге барады!

Жалпы, СҚМУ Агротехнологиялық факультетінің студенттерін қызықты оқу, басқа елдерге тағылымдамаға қызықты халықаралық сапарлар, нақты мамандықтар, ауыл шаруашылығы өндірушілерімен іскерлік байланыстар, магистр дәрежесіне оқуды жалғастыру мүмкіндігі, ЖОО бітіргеннен кейін жұмысқа орналастыру және табысты мансап күтуде!