М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-да "Soltústik Qazaqstan"газетінің ғасырлық мерейтойы өтті

М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің қабырғасында "Soltústik Qazaqstan" газетіне халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы өтті. Оған Қазақстан мен Ресей ғалымдары, журналистика ардагерлері, БАҚ өкілдері, ғылыми және шығармашылық зиялы қауым өкілдері, қоғам қайраткерлері, ЖОО оқытушылары мен студенттері қатысты.

Газеттің мерейтойы-бұл басылымның қызметкерлері үшін ғана емес, барлық солтүстікқазақстандықтарға да мереке. Өйткені "Soltústik Qazaqstan" еліміздің солтүстік аймағының қалыптасуы мен дамуына тығыз байланысты үлкен тарихқа ие. Бүгінде оның таралымы 5 мың дананы құрайды. Газет басында араб тілінде шыққан. Оның беттерінде нағыз публицистика шеберлері, белгілі әдебиетшілер, тарихи тұлғалар, ақындар мен прозаиктер М. Жұмабаев, С. Мұқанов, С. Сәдуақасов және т.б. жарық көрді.  Бірқалыпты жұмыс-осы күнге дейін оқырмандар арасында өз жұмысын тоқтатқан емес. Материалдардың үстінде 40 - тан астам журналист, корректорлар, фотографтар, жүргізушілерден тұратын штат жұмыс істейді.

Бүгінгі күні газет біздің ЖОО-ның журналистика кафедрасымен тығыз байланыста. Редакция негізінде кафедра бөлімшесі ашылды, онда студенттер тәжірибеден өтіп, дуальды білім алып, кәсіби дағдыларды шыңдайды.  Құттықтау сөзінде СҚО әкімінің орынбасары Руслан Әлішев басылымның маңыздылығын және оның қазақ баспасөзінің дамуындағы рөлін атап өтті. Профессор Зарқын Тайшыбай "Soltústik Qazaqstan"газеті терең ғылыми зерттеуді талап ететін адамгершілік пен құнды ойлардың қазынасын мұра етіп қалдырғанын атап өтті. Конференция қатысушылардың сөз сөйлеуімен жалғасты. Іс-шараның басты желісі өткен дәуірде, 1920 жылы дүниеге келген баспа басылымы елдің қоғамдық, іскерлік және мәдени өмірінің шыңында болған және әлі күнге дейін өзекті әрі сұранысқа ие болып қалатыны туралы болды.