М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің облыстың ауылшаруашылық тауар өндірушілерімен жемісті ынтымақтастығы жалғасуда

Агробизнес өкілдері- бұл сенімді серіктестер және біздің қонақтарымыз. Олар білікті жас мамандарға, университет түлектерін жұмысқа орналастыру мүмкіндіктерін қарастырады. Сонымен қатар, ауылшаруашылық кәсіпорындарының базасында ауылшаруашылық факультетінің 10 кафедрасы құрылды («Питерфельд-Агро» ЖШС, Леонов фермасы, СҚО құс фабрикасы және басқалары), онда студенттер кәсіби практикадан өтеді, дуальды оқыту аясында апта сайынғы сабақтар өткізіледі, студенттер сабаққа қатысып ,фермерлер мен мал өсірушілерге дәрістер оқып, оқу семинарларын өткізеді.

Дөңгелек үстелге мал шаруашылығы өнімдерін өндіретін және қайта өңдейтін кәсіпорындардың өкілдері «Сүт одағы» ЖШС «Молсервис», КТ «Зенченко и К», КТ «Мамбетов и К», «ЭФК» АҚ, «Борц» ХК қатысты. Олар агротехнологиялық бағыттағы студенттердің білім беру бағдарламаларын заманауи талаптар мен еңбек нарығының тенденцияларын, жаңа технологиялардың пайда болуын, агроөнеркәсіптік кешенді цифрландыруды ескере отырып жетілдіру бойынша ұсыныстарын білдірді.

М.Қозыбаев атындағы СҚМУ ректорының м.а. Ербол Исақаев: «Біздің бүгінгі міндетіміз- жұмыс берушілерге сәйкес келетін білім беру бағдарламаларын қалыптастыру деді. Бұл үшін академиялық комитеттер құрылды, олардың құрамына білім беру бағдарламалары сараптамасын жүргізетін ауылшаруашылық тауар өндірушілер кіреді. Бірақ мамандарға қойылатын талаптар тез өзгереді. Университетте студенттерге қосымша жұмыс мамандықтары бойынша оқыту практикасы енгізілді. Тәжірибелік сабақтардың санын көбейту, студенттердің кейбір құзыреттерін күшейту туралы шешім қабылданды. Жұмыс берушілер өз кәсіпорындары, жас мамандарға жасалатын жағдайлар туралы айтып берді.

Іс-шараға «Азық-түлік қауіпсіздігі» кафедрасының магистранттары қатысты. 2020 жылы олардың саны 38, оның ішінде "Серпін" бағдарламасы бойынша 13 болады. Болашақ технологтар мен зоотехниктер өздерінің түйіндемелерін әлеуетті жұмыс берушілермен жеке жұмыспен қамту мәселелерін талқылауға келді.