М.Қозыбаев атындағы СҚМУ мен «АgroLab» ЖШС ынтыма-қтастық туралы меморандумға қол қойды

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ мен «АgroLab» ЖШС ынтымақтастық туралы меморандумға университетіміздің ректордың м.а Ербол Исақаев және бас директордың орынбасары Дмитрий Усов қол қойды.

Университет үшін бұл заманауи зерттеу дағдылары бар мамандарды дайындаудың ерекше мүмкіндігі. Дәл егіншіліктің элементтерін енгізу және топырақты агрохимиялық талдау нәтижелерін қолдану, сондай-ақ бірыңғай ақпараттық және ғылыми ортаны құру, тәжірибе мен жаңа технологиялармен алмасу, агрохимия саласында бірлескен жобалар жүргізу саласында өзара іс-қимыл жасау жоспарлануда.

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да қазірдің өзінде 5 магистрант ғылыми тағылымдамадан өтуде. Енді «Агрохимия» пәні бойынша студенттердің сабақтары апта сайын осында өтеді. Мұның бәрі студенттеріміздің кәсіби шеберлігін арттырады. Бұл сізге диссертацияларға эксперименттік зерттеулер жүргізуге, Қазақстанда теңдесі жоқ инновациялық роботты жабдықтарды игеруге мүмкіндік береді.

"Agro lab" зертханасы- бұл Қазақстан Республикасындағы топырақ және агрохимиялық зертхананың алғашқы автоматтандырылған жүйесі, онда фермерлерге жер құнарлығының сақталуын қамтамасыз ететін инновациялық топырақ талдаулары өткізіледі. Айтпақшы, «Agro Lab» ЖШС қызметкерлерінің жалпы санының шамамен 30% - біздің түлектеріміз.