М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да «Серпін» бағдарламасы бойынша оқитын студенттермен кездесу өтті

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да «Серпін» бағдарламасының магистранттарымен және студенттері арасында Солтүстік Қазақстан облысында жұмысқа орналасу туралы ақпараттық кездесу өткізді.

Іс-шараға мемлекеттік қызметтерді ұсыну, оралмандармен және ішкі мигранттармен жұмыс бөлімі кіретін жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының қызметкерлері қатысты. Сондай-ақ, «Қоғамдық келісім» қоғамдық бірлестігінің өкілдері, Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының депутаттары іс-шараға қатысты.

Академиялық сұрақтар жөніндегі проректордың м. а. Жанар Таласпаева өз сөзінде еліміздің оңтүстік өңірлерінен оқуға келген студенттерге қандай жағдай жасалғанына тоқталды. Олардың барлығына жатақханаларда орындар қарастырылған, оларға стипендия төленетіндігі жөнінде айтты. Жұмысқа қабылданған кезде олар көтергіш жабдықтар мен тұрғын үй алуға құқылы. Отырыс аясында оралмандар мен жұмыс күші артық өңірлерден келген азаматтарды қабылдау бағдарламасы да талқыланды.

Студенттер мамандарға сұрақтар қойып, толық жауап ала алды. Біздің университетте Қазақстан Республикасының 5 аймағының студенттері «Серпін» бағдарламасы бойынша оқиды. 2019 жылдың соңында университетті бітірген түлектердің 80% жұмысқа орналастырылды.