М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да мектеп оқушылары үшін қазақ, орыс, ағылшын, неміс және француз тілдерін олимпиада өтті

Жыл сайын біздің университетте тіл пәндері бойынша оқушылардың пәндік олимпиадасы өтеді. Оны Солтүстік Қазақстан облысының қалалары мен аудандарының 10-11 сынып оқушылары арасында Тіл және әдебиет институты ұйымдастырды.

Оған Петропавл қаласының жалпы білім беретін мектептері мен гимназияларынан, сондай-ақ, аудандардан 200-ден астам Ғ. Мүсірепов, Шал ақын, Қызылжар, Мамлют және Есіл аудандарының мектеп оқушылары қатысты. Мұнда болашақ филологтар мен тілшілер ғана емес, сондай-ақ балалардың көбі болашақ қызмет саласын анықтаған және ол лингвистикадан алыс. Алайда, қазіргі әлемде тілдерді білу маңызды, құнды, көптеген мамандықтарға қосымша екенін оқушылар ұмытқан емес. Жоғары оқу орнында олимпиада қазақ, орыс, ағылшын, неміс және француз тілдерінен өткізілді. Күндізгі турда біздің университет қабырғасында балалар грамматика бойынша тестілеу, тыңдалым, мәтінді аудару және т.б. жаттығуларды орындады.

Сонымен қоса орыс тілі мен әдебиеті кафедрасының оқытушылары үшін семинар ұйымдастырылды. Лингвистикалық сайыстың жеңімпаздары мен жүлдегерлері І, ІІ және ІІІ дәрежелі дипломдармен марапатталды. Айта кету керек, өткен жылғы Олимпиадаға қатысушылардың көбі қазіргі таңда М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың белсенді студенттері болып табылады.

24.02.2020