М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да алғаш рет "RED SPARK 2020" аймақтық конкурсы өтті

"Атамекен" өңірлік кәсіпкерлер палатасының қолдауымен біздің университетте өткізілген "RED SPARK 2020" стартап-жобалардың аймақтық байқауы 16-29 жас аралығындағы инноваторларды жинады. Студенттер өз жобаларын ұсынды,ал менторлар жұмыс істеп тұрған бизнесмендердің ішінен олардың жаңалығы мен идеяларының өміршеңдігін бағалады.

Іс-шараны ашқан ректордың м.а. Ербол Исақаев жастарға университет алаңында өз күштерін сынап көруге мүмкіндік беретіндігін атап өтті. Ал коммуникацияны құру, психологиялық дайындық, өзін ұстай білу және өз есептерін таныстыру бойынша алған дағдылары алдағы уақытта өмірге көмектеседі.

Байқауға 58 жоба жіберілді. Олардың 70% – дан астамы альма-матер студенттері. Сондай-ақ, Петропавл және СҚО оқушылары қатысты. Жұмыс тақырыбы әртүрлі. Яғни, қалалық хостелдерді ашу, интерьер - студиясының дизайны, бөдене фермасы, қайта өңделген қалдықтардан тротуар плиталарын өндіру, фито-пластырьларды шығару. Әлеуметтік бағыттағы идеялар,қарт адамдарға арналған күндіз келу орталығы, азаматтар мен қалалық ведомстволардың жылдам коммуникациясы үшін мобильді қосымшаларды құру, студенттер мен оқушыларға арналған жұмыс іздеу сайттарын іске қосу, ерекше білім беру қажеттілігі бар балаларға арналған фотографтар мектебін ашу.

Нәтижесінде 1 орын мен 30000 теңге көлеміндегі жүлде оқушылар сарайының жас ғалымы Санжан Нұрмұханбет пен Алдияр Эрсайнға бұйырды. Олар "Хлорелла" жобасын ұсынды.

2 орын және 25000 теңге М. Қозыбаев атындағы СҚМУ "Қаржы және менеджмент" кафедрасының 1 курс студенттері Олжас Айсин, Аружан Аманжол, Мәдина Жаңабаева бұйырды. Олар "SKO Health" медициналық қосымшасын құру идеясын ұсынған.

3 орын және 20000 теңге оқушылар сарайының тәрбиеленушісі Данат Қалбанов иеленді. Ол жарықдиодты "LedBackpack"интерактивті рюкзак ойлап тапты.

4 орын және М. Қозыбаев атындағы СҚМУ бассейніне жарты жылдық абонементті "3D кітаптар" идеясын ұсынған, Наталья Сытникова мен Юлия Шкареда ие болды.

"RED SPARK 2020" байқауы жыл сайын өтетін болады. Бұл дегеніміз, жас және талантты стартапшылардың ойларын жетілдіру және өз күшін қайтадан сынап көру.

24.02.2020