М. Қозыбаев атындағы СҚМУ мен Якут мемлекеттік ауылшаруашылық академиясы ынтымақтастығы

М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті мен Якут мемлекеттік ауыл шаруашылығы академиясы арасында 3 жылдан бері серіктестік орнаған . Жыл сайын академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша біздің студенттер серіктес- ЖОО-на оқуға барады, ал олардың студенттері М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-ға оқуға келеді. Университетке  ректор Иван Слепцов бастаған делегациясымен бірге қызметкерлер мен студенттер келді. Және студенттер қатары осы жерде бір семестр бойы оқуға қалады.

Кездесу барысында М. Қозыбаев атындағы СҚМУ Агротехнологиялық факультетінің білім алушыларымен Якут мемлекеттік ауылшаруашылық академиясымен бірлескен қос дипломды бағдарламасын жүзеге асыру туралы келісімге қол қойылды. Айта кетейік, қазақстандық ЖОО мен Якутск мемлекеттік ауылшаруашылығы академиясы арасындағы құжат ҚР-да алғаш рет жасалған.

Іс-шарада сөз сөйлеген ректор Иван Слепцов Якутск студенттерінің М. Қозыбаев атындағы СҚМУ дипломын алу болашағы зор қызығушылық тудыратынын атап өтті. Өйткені Солтүстік Қазақстан-бұл аграрлық аймақ, онда мамандарды оқыту ауылшаруашылығы үшін жоғары білікті кадрларды даярлауға, цифрландыру және АӨК-ге жаңа технологияларды енгізу бойынша білімі бар екенін атап өтті.

Якутск мемлекеттік ауылшаруашылық академиясы- Ресейдің солтүстік-шығысындағы тірек ЖОО болып табылады және 5 өңірін қамтиды. Бұл өңірде 200 мыңнан астам жылқы және сонша бұғы өсіріледі. Сондықтан мал шаруашылығы саласындағы ғылыми база дәстүрлі түрде күшті. Мамандарды дайындау-ветеринарлар Якутск мемлекеттік ауылшаруашылық академиясы бөлуге дайын өзінде 5 бюджеттік орын үшін солтүстікқазақстандық талапкерлерді.

Айта кетейік, бүгінде Якутияда академиялық ұтқырлық бойынша Петропавлдық 2 студент оқиды. Және университет студенттер үшін ай сайын 5 мың рубль мөлшерінде стипендия төлейді. Енді біздің білім алушыларымыздың альма-матер және серіктес ЖОО-да бір мезгілде жоғары білім алуға бірегей мүмкіндігі болады.

Якутск делегациясының өкілдері Агротехнологиялық факультеттің ғылыми - зертханалық базасымен, университеттің инфрақұрылымымен танысты, студенттердің сабақтарына қатысып қайтты.