Кәсіби Лига-қол жетімді ашық. Жұмыс істеп жүрген журналистер болашақ әріптестерімен кездесті

М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінде жыл сайынғы «Стереотиптерді қалыптастыру мен жоюдағы бұқаралық ақпарат құралдарының рөлі: қазақстандық тәжірибе» «Кәсіпқойлар лигасы - қол жетімділік» акциясы аясында аймақтық ғылыми-әдістемелік семинар өткізілді.

«Журналистика» мамандығының студенттері мен №2 орта мектептің жоғары сынып оқушыларына қоғамдағы заманауи стереотиптер және олардың ХХІ ғасырдағы рөлі туралы ақпарат берілді. «КТК» және «Астана» телеарналарының меншікті тілшілері, баспасөз қызметінің қызметкерлері, құрметті журналистер мен фототілшілер, сонымен қатар ТЭҚФ оқытушылары өз тәжірибелерімен бөлісті. Семинарда адамдардың өмірінде қалыптасқан стереотиптерге байланысты журналистер өмірінде қандай жағдайлар туындауы мүмкін екендігі туралы әңгімелесті.

Семинарға жиналған тыңдарман қауым «Караван» газетінің тілшісі Инна Лопатконы ықыласпен тыңдады. Ол бұқаралық ақпарат құралдарында «газет үйрегі» деп аталатын жалдамалы мақсатта жарияланбаған жалған ақпаратпен жұмыс істейтінін хабарлады.

СҚО ДП баспасөз қызметінің инспекторы Динара Сағандықова баспасөз хатшысының  жұмысы негізделетін пресс-релиздердің қалай жазылатынын түсіндірді. Студенттер сонымен қатар оның қолөнер шебері Александр Коротковтың жеке фотосуреттер топтамасына қызығушылық танытты. Ол өзінің фотосуреттерінің мысалында Солтүстік Қазақстан облысының тарихын бет-бейнесімен көрсетті.

Семинар диалог алаңы форматында өткендіктен, студенттер мен оқушылар өздерін толғандырған сұрақтарын қоя алды. Оқушылар үшін бұл шара екі жағынан пайдалы болды - біріншіден,  М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-мен танысу және «Журналистика» кафедрасымен, сонымен қатар - аймақтық және республикалық бұқаралық ақпарат құралдарының кәсіби қызметкерлерінен пайдалы ақпарат ала алды. Келген қонақтарға және семинарға белсенді қатысқан студенттер мен оқушыларға естелікке сертификаттар табысталды.