Студенттердің онлайн-форматтағы бос уақыты

Елімізде ТЖ режимін енгізілуі мен қашықтықтан оқыту жүйесіне көшуге байланысты тәрбие іс-шаралары да онлайн-форматқа ауысты.

Аптасына бірнеше рет университетіміздің "Instagram" әлеуметтік желісінде тікелей эфир өтеді.

4 сәуірде «Арай» халықтық би ансамблінің көркемдік жетекшісі, «Чёрный бриллиант» тобының әншісі Диляра Сабыровамен кездесу ұйымдастырылды.Ол өзінің мансабы туралы айтып, бос уақытын үйде карантинде қалай өткізетінін көрермендермен бөлісті.

6 сәуірде Zoom-да Тәрбие жұмысы және әлеуметтік мәселелер жөніндегі проректор Н. А.Баймбетовпен студенттер арасында виртуалды кездесу өтті.  Білімгерлер белсенді түрде сұрақтар қойып, жан-жақты жауаптар алды. Олар сонымен қатар университет басшылығына көрсеткен қолдауы мен азық-түлік пакеттері үшін алғыс білдірді.

10 сәуірде Петропавл қалалық полиция бөлімі бастығының орынбасары Айдын Ақмағамбетов онлайн режимінде студенттермен кездесті. Ол жауапкершілікке тарту тәртібі мен карантиндік бұзушылықтар үшін қарастырылған шараларды түсіндірді, нақты жағдайлардан нақты мысалдарын келтірді. Студенттер сұрақ қою мүмкіндігіне ие болып, сындарлы жауаптар мен ұсыныстар алды.

14 сәуірде барлығына виртуалды аспаздық шеберлік сабағы ұйымдастырылды. АФ деканының орынбасары Инна Джемалединова ірімшіктерге арналған рецептімен бөлісті. Бұл тағамды дайындау кезінде біраз уақыт кетеді, өте қарапайым және дәмді шығады.

15 сәуірде Қозы Көрпеш - Баян Сұлу күні аясында музыкалық кеш өтті. Педагогикалық факультетінің «Музыкалық білім» мамандығының студенті Нұрпейіс Өмірзақ махаббат туралы жанды шығармаларды көрермен назарына ұсынды. Гитараның сүйемелдеуімен ол 15 шақты шығарманы орындады. Интернеттегі аудитория орындаушыны қуанышты көңілмен және алғыс сөздерімен белсенді қолдады.

17 сәуірде тәртіп сақшылары студенттермен тағы да кездесті. Бұл жолы Петропавл қалалық полиция басқармасы тергеу бөлімі бастығының орынбасары Нұржан Омаров байланысқа шықты. Әңгіме Интернеттегі алаяқтық туралы болды, әсіресе төтенше жағдай кезінде айналадағылар бүкіләлемдік желіні белсенді қолдана бастаған кезде. Қылмыскерлер әрдайым көрнекі пинкод немесе CVV картасын алу үшін неғұрлым күрделі әдістерді қолданады. Ерікті немесе дезинфекциялаушы болып көрінетін «оффлайн» ұрылар да күшейе түсті. Полицейлердің оқиғасы студенттерді қызықтырды, кездесу соңында олар мейманға алғысын білдіріп, кеңестерін пайдалануға  уәде берді. Онымен қоса студенттік өзін-өзі басқару «Sanaly Urpaq» жобалық кеңсесінің тәрбие және әлеуметтік жұмыс бөліміне қосылды. Олар «Вечерний Студректорат» тікелей эфирін өткізіді.

Жалпы, осы уақыт ішінде мыңға жуық қолданушы желідегі оқиғаларға қол жеткізді. Академиялық адалдық пен адалдықты дамытуға бағытталған «AdalTALK» жаңа жобасы іске қосылды. Жақын болашақта студенттер «цифрлық еріктілер» қатарына қосыла алады, сонымен қатар аспаздық, қолөнер және қолөнер шеберлік сыныптары, ән кештері болады. Бірақ бұл ақпарат мүлде басқа жаңалықтарға арналған - олар міндетті түрде университеттің ресми беттерінде әлеуметтік желілерде пайда болады. Іс-шараларды бақылап, бос уақытыңызды бізбен қызықты өткізіңіз!