«Мал шаруашылығы саласының қазіргі жағдайы мен даму болашағы»

Дөңгелек үстел-бұл кейбір мәселелерді талқылауды ұйымдастыру тәсілдерінің бірі, оның мақсаты талқыланатын мәселеге қатысты идеялар мен пікірлерді жинақтау болып табылады.24 сәуір, онлайн режимде М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің «Азық-түлік қауіпсіздігі» кафедрасында «Мал шаруашылығы саласының қазіргі жағдайы мен даму болашағы» тақырыбында дөңгелек үстел өтті. Ұсынушылар болып П.А.Столыпин атындағы Омбы мемлекеттік аграрлық университетінің ғалымдары; Солтүстік Қазақстан ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институтының ғалымдары; М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің ғалымдары, магистранттары және студенттері; сонымен қатар Солтүстік Орал мемлекеттік аграрлық университетінің магистранттары және Арктикалық мемлекеттік Агротехнологиялық университетінің студенттері (Саха Республикасы, Якутия) қатысты. Дөңгелек үстел отырысының бағдарламасына Омбы облысының қой шаруашылығы (Орехова Л. А.), Саха Республикасының жылқы шаруашылығы (Горохова С.), Түмен облысының сүтті мал шаруашылығы (Жаксалыков Р. А.) және Солтүстік Қазақстанның мал шаруашылығы (Жантлеуов Д. А., Жүсіпов Д., Озимковская М., Баширов А.) жағдайы және даму перспективалары туралы баяндамалар талқыланды. Дөңгелек үстелді ұйымдастырушылар Баязитова К.Н. мен Иль Д. Е. қатысушыларға алғысын білдіріп, бағдарламаның өзектілігі мен оның мал шаруашылығын дамытудағы маңыздылығын атап өтті.

26.04.2020