М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-да емтихан сессиясының ұйымдастырылуы туралы айтылды

Жазғы сессияның басталуына және қорытынды аттестаттауға аз уақыт қалды. Көптеген студенттер үшін сессия 11-і басталып, 23 мамырға дейін жалғасады. Ректордың м. а Ербол Исақаев студенттер және магистранттармен онлайн-кездесу өткізіп, онда емтихан өткізу тәртібі, университетте оқудың мерзімі мен оқу ақысын төлеу мерзімін ұзарту және бөлу шарттарын түсіндірді.

Осы семестрде М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дағы емтихандардың жалпы саны 2587 болады, оның 2326-сы жазбаша (плагиат тестімен), 59-ы шығармашылық түрінде ұйымдастырылады. Тестілеу екі пән бойынша өткізіледі, ал тағы екі - «Манаштану» және «Дене шынықтыру» пәндері бойынша баллдар ағымдық және аралық бақылаудың нәтижелері беріледі. Білімді бағалау онлайн режимінде де, офлайн режимде де жүзеге асырылады (интернетте қиындықтар туындаған студенттердің сұранысы бойынша немесе қажетті байланыс құралдары болмаған жағдайда). Екінші жағдайда, жеке студенттер үшін сессияны 30 маусымға дейін ұзартуға болады. Жауап парақтарын жіберу үшін білім алушылар әртүрлі коммуникациялық платформаларды қолдана алады: электронды хаттар, мессенджерлер, E-learning платформасы, Қазпошта. Сессияны және қорытынды аттестацияны ұйымдастыру ережелері және регламентпен университеттің ресми сайтында танысуға болады.

Ербол Исақаевтың айтуынша, қазіргі уақытта университетте емтихандар өтетін платформалар мен жүйелерді стресс-тестілеу жүргізілуде. Жалпы білім беретін пәндер бойынша студенттердің тестілеуі де ұйымдастырылған. Жазбаша сынақ емтихандары сонымен бірге қажет адамдар үшін де өткізіледі. Осының бәрі сессияны ұйымдастыруды жақсартады. Университеттің бірінші басшысы университеттің 83 жылдық тарихында сессия және қорытынды аттестаттау тасымалданбаған, тіпті екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында да кейінге қалдырылмағанын атап өтті. Бұны оқу орданың мұрағатында сақталған құжаттар дәлелдейді. Төтенше жағдай кезіндегі қашықтықтан оқытудың қазіргі жағдайында біз бар күшімізді салып, академиялық семестрді толығымен аяқтауымыз керек. М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да ол үшін барлық ресурстар бар. Бұл жағдайда академиялық адалдықтың барлық қағидалары сақталады.

Facebook, Instagram, BigBlueButton платформаларында өткен онлайн-шараға 1100-ден астам студенттер қатысты. Олар қашықтықтан оқыту және емтихандарды ұйымдастыру бойынша сұрақтар қойып, ұсыныстарын білдіруге мүмкіндік алды.