М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да органикалық өнім өндіруге арналған халықаралық онлайн-семинар

Органикалық өнім өндірісі мен оны сертификаттаудың заманауи тенденциялары біздің ЖОО ұйымдастырған онлайн-семинарда талқыланды. Жиынға студенттер ғана емес, М.Қозыбаев атындағы СҚМУ оқытушылары, Қазақстан фермерлері, Литва мен Израиль агробизнесінің өкілдері де қатысты.

Аграршылар органикалық өнімдерді өндіру, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бәсекеге қабілеттілігін арттырудың басым бағыттарының бірі ретінде оларды танымал ету тәжірибесімен бөлісті. Бұл өз кезегінде елдің экспорттық әлеуетін айтарлықтай дамыта алады. Шетелдік әріптестер органикалық өнімдерді сертификаттау, биоөнімдер үшін өсімдіктерді қорғау техникасы мен технологиялары туралы айтып берді.

Экологиялық таза мәдениет, органикалық егіншілік - әлемдік ауыл шаруашылығы саласының трендтері,- деп хабарлады АӨК экономика және ауыл аумақтарын дамыту ҚазҒЗИ сарапшылары. Ғалымдар аталған тақырыптағы ғылыми баяндамаларды ұсынды, органикалық өнімдерді өндіру кезінде инновациялық препараттарды қолдану тәжірибесі туралы хабарлады. Олардың бірі біздің агробиологиялық станциямыз базасында зерттеулер жүргізу үшін АФ берілетін болады.

Семинар қорытындысы бойынша-Boris Bordman израильдік компаниясының өкілі біздің білім алушылар үшін өсімдіктерді қорғау бойынша дәрістер өткізуге ниет білдірді, ал "Диканши" фирмасы біздің студенттер үшін органикалық өнімдер өндірісінің қалай өтетінін көрсетпек.