Кішірейтілген

СҚО оқушылары арасында "Алғашқы қарлығаштар" атты қашықтықтан плакаттар байқауы өткізілді

"Солтүстік Қазақстанның бедвочерлер клубы" (СҚБК), М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің "Биология" кафедрасымен бірге " Қазақстандық биоалуантүрлілікті сақтау ассоциациясының" (ҚБСА) қолдауымен Солтүстік Қазақстан облысы мектептерінің оқушылары арасында "Алғашқы қарлығаштар" атты қашықтық плакаттар конкурсы өткізді. Бұл сайыс Халықаралық құстар күніне арналды және "Көктем келді!" халықаралық науқан  аясында өткізілді.

"Көктем келді!"бұл-Bird Life International халықаралық ұйымы ұйымдастырған балаларда табиғатқа деген қызығушылықты оятып, оларды ұшып келе жатқан құстардың популяциясын сақтауға тартуға арналған халықаралық жоба. Бұл науқанға әркім қатыса алады. Ол үшін springalive.net берілген сайтта. ауылдық қарлығаш, ақ дегелек, кәдімгі көкек, қара сұр қарлығаш және сарыалқым аражегіш деген бес жеңіл танылатын ұшып бара жатқан құстың ұшып келгенін атап өту қажет.

Қазақстанда науқан үйлестірушісі Bird Life International толық құқықты серіктесі ҚБСА болып табылады. Ұшып келе жатқан құстарды бақылаумен қатар, Халықаралық жоба шеңберінде аймақтық табиғат қорғау іс-шаралары жүргізіледі, олар кейіннен жоба оқиғаларының картасына қосылады.

Біздің облыстың оқушылары "Көктем келді!" науқанына белсене қатысты. Байқаудың Ұйымдастыру комитетіне СҚО 28 мектебінен 74 жұмыс келіп түсті. Байқау комиссиясының көптеген материалдарының арасында үздік плакатты анықтау өте қиын болды. Қатысушылардың барлық жұмыстары байқаудың берілген тақырыбына сәйкес келді. Материалдар келесі критерийлер бойынша бағаланды: көркем-бейнелі мәнерлілігі, бірегейлігі, ақпараттық маңыздылығы, стильдік тұтастығы және композициялық аяқталуы.

Байқаудың бас жүлдесін "№1 Смирнов орта мектебі" КММ 8 сынып оқушысы Герасимов Даниил иеленді.

1 орын: Джоробаева Асаля ("Якорь орта мектебі" КММ, 7 " Б " сынып);

2 орын: Шульга Илья ("№24 орта мектебі" КММ, 6 "Б" сынып), Ақшаловакунсулу ("Қаратал орта мектебі" КММ, 6 сынып);

3 орын: Кувыкин Артем ("Беловка орта мектебі" КММ, 6 сынып), Вагнер Милана ("су құбыры негізгі мектебі" КММ, 7 сынып), Кудеринова Диана ("оқушылар сарайы" МКҚК, "Табиғат білгірлері"үйірмесі).

Жабайы табиғатқа немқұрайлы қарамағаны үшін барлығына рахмет! Сіздерге оқуда және табиғатты қорғау қызметінде табыс тілейміз!