"Ұлы Абай мұрасы және әлемдік өркениет" ХҒТК

2020 жылдың 15 мамырында Тіл және әдебиет институтында Абай Құнанбаевтың 175 жылдығына арналған "Ұлы Абай мұрасы және әлемдік өркениет" атты Халықаралық ғылыми-практикалық онлайн-конференциясы өтті. СҚО Ішкі саясат басқармасының басшысы Кемел Қарашыұлы Оспанов құттықтау сөз сөйледі. Конференцияның пленарлық отырысында Түркия, Англия, Өзбекстан және Қазақстан Республикасының жетекші жоғары оқу орындарының ғалымдары: Орхан Сойлемез, PhD докторы, профессор, Кастамону университетінің қазіргі заманғы түрік тілдері кафедрасының меңгерушісі (Кастамону қ., Түркия) баяндама жасады.; Ченгел Хулия Касапоглу , Гази университетінің Түркология институтының директоры, профессор (Анкара қ., Түркия); Кәрібаева Гүлжан, Дарем университетінің PhD докторанты (Англия, Дарем қ.); Жүсіпов Маханбет, ф.ғ д., өзбек мемлекеттік әлем тілдері университетінің профессоры (Ташкент қ., Өзбекстан); Исабек Баршагүл, т.ғ.к., Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университетінің оқу және оқу-әдістемелік жұмыс жөніндегі проректоры (Шымкент қ., Қазақстан); Сағиқызы Аяжан, ф.ғ.д., ҚР БҒМ ҒК Философия, саясаттану және дінтану институтының бас ғылыми қызметкері, профессор; Жамбек Сәбит Нұрмағамбетұлы, ф.ғ.к., Көкшетау мемлекеттік университетінің профессоры. Ш.Уәлиханов (Көкшетау қ., Қазақстан); Карипжанова Гульназ Токеновна, ф.ғ.к., "Тұран-Астана" университетінің Әлеуметтік-гуманитарлық және тілдік пәндер кафедрасының меңгерушісі (Нұр-сұлтан Қ., Қазақстан); Тайшыбай Зарқын Сыздықұлы, ф.ғ.к., СҚМУ "Журналистика" кафедрасының доценті. М. Қозыбаева; Сабиева Елена Викторовна, ф.ғ к., доцент, СҚМУ Тіл және әдебиет институтының директоры. М. Қозыбаева; Хуланбай Гүлжан, Е.Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетінің "Шет тілдері" кафедрасының аға оқытушысы (Қарағанды қ., Қазақстан). Конференция қатысушылары қозғалған тақырыптың маңыздылығы мен өзектілігін атап өтті.