"Мағжан оқулары-2020: Ұлы даланың рухани мұрасы" ХҒТК

2020 жылдың 26 мамырында Тіл және әдебиет институтында саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған "Мағжан оқулары-2020: Ұлы даланың рухани мұрасы" атты Халықаралық ғылыми-тәжірбиелік онлайн-конференциясы өтті. Тіл және әдебиет институтының директоры, ф.ғ.к., доцент Сабиева Елена Викторовна құттықтау сөз сөйледі. Конференцияның пленарлық отырысында Өзбекстан, Ресей ғалымдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ғалымдары мен көрнекті ғылым және мәдениет қайраткерлері: Жүсіпов Маханбет, ф.ғ.д., Өзбек мемлекеттік әлем тілдері университетінің профессоры ( Ташкент қ., Өзбекстан); Әубәкіров Алдияр Ақылбекұлы, өлкетанушы, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген мәдениет қызметкері, жазушы, Ресей Федерациясы Жазушылар одағының мүшесі (Өскемен қ., Қазақстан); Сексембаева Шолпан Ильяшевна, Омбы облысы Нововаршав ауданы "Каразюкская ООШ" директоры (Ресей Федерациясы); Жамбек Сәбит Нұрмағамбетұлы, ф.ғ.к., Көкшетау мемлекеттік университетінің профессоры. Ш. Уәлиханов (Көкшетау қ., Қазақстан); Маликова Сауле Зейнуллиновна, СҚО әкімдігінің мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасының "Солтүстік Қазақстан мемлекеттік мұрағаты" КММ директоры; Тайшыбай Зарқын Сыздықұлы, ф.ғ. к., СҚМУ "Журналистика" кафедрасының доценті. М. Қозыбаева; Карипжанова Гульназ Токеновна, ф.ғ.к., "Тұран-Астана" университетінің Әлеуметтік-гуманитарлық және тілдік пәндер кафедрасының меңгерушісі (Нұр-сұлтан Қ., Қазақстан); Камалиева Құралай Қалиятқызы, ШҚО мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының "Облыстық балалар-жасөспірімдер кітапханасы" КММ өлкетану орталығының кітапханашысы, суырып салма ақын, халықаралық ақындар айтысы және жыршы-термешілер одағының мүшесі, ҚР "Мәдениет саласының үздігі"; Бөкен Гүлназ Сайлаубайқызы, Көкшетау университеті "Филология" мамандығының 3 курс докторанты. Ш. Уәлиханов (Көкшетау қ., Қазақстан). Конференцияға қатысушылар патриотизм және ұлттық бірегейлікті сақтау тақырыбының маңыздылығын атап өтті.