Халықаралық дөңгелек үстел барысында ғалымдар мен сарапшылар сандық білім беруді дамытуды талқылады

«Білім беруді цифрландыру жағдайындағы киберпедагогика» атты Халықаралық online-дөңгелек үстелге М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың ғылым және инновация жөніндегі проректор- Ақмарал Ыбыраева және  математика және жаратылыстану ғылымдары факультетінің деканы Сергей Пашков қатысты.

Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті– Елбасы Қоры жанындағы Ғылым кеңесі мен "Homo Cyberus" ақпараттық-ағартушылық интернет-порталының редакциясы ұйымдастырған халықаралық online-дөңгелек үстелде талқыланған көптеген түрлі кейстер оның дәлелі. Киберпедагогиканың негізгі педагогикалық ерекшеліктері- өз бетінше қызмет ретінде оқыту және студенттердің бірегейлігін өзін-өзі сезінуін өзгерту, технологиясының жаңа формалары мен электрондық оқу құралдары-бұл трендтің негізі болуы тиіс.

Бүгінде технологиялардың дамуы, білім беруді цифрландыру, онлайн оқыту туралы көп айтылады.  Технологиялар заманауи тұрғыда  маңызды рөл алады. Оқытушылар мен мұғалімдердің өздері маңызды!!! Жоғары білім беру саясаты мен практикасы қазіргі уақытта постиндустриалдық ақпараттық қоғамда болып жатқан әлеуметтік, экономикалық және технологиялық өзгерістер жағдайында қадам басады. Жаңа технологиялар педагогикалық қозғалыстардың анықтаушы факторлары болып табылады. Кибертехнологиялар және олармен байланысты педагогикалық қызмет тұжырымдалуға тиіс және тек осындай тәсіл қайта құрушы тәжірибелер ретінде оқыту мен оқытуға назар аударуға мүмкіндік береді.