Кубань мемлекеттік технологиялық университеті мен М.Қозыбаев атындағы СҚМУ арасында онлайн жиналысы өтті

Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының желілік университеті шеңберінде М. Қозыбаев атындағы СҚМУ мен Кубан мемлекеттік технологиялық университеті (Ресей) арасында "Электр энергетикасы және электротехника" және "Машина жасау өндірісін конструкторлық-технологиялық қамтамасыз ету" бағыттары бойынша магистрлерді бірлесіп даярлау туралы келісім жасалды.  Бүгінде ЖОО-да осы бағдарлама бойынша 2 адам білім алуда. Оқуды аяқтағаннан кейін олар бірден екі диплом алады, бұл олардың жұмысқа орналасу мүмкіндігін едәуір арттырады. Биыл магистранттар бір жылға Краснодар қаласына оқуға барды.

Мұндай ынтымақтастықтың болашағы мен қос дипломды бағдарламаларды одан әрі іске асыру мәселелерін онлайн-басшылық, декандар, кафедра меңгерушілері және серіктес университеттер бөлімшелерінің басшылары талқылады.
Кездесуде пандемияға, қабылдау науқанына және қазіргі эпидемиологиялық жағдай жағдайында білім беру процесін ұйымдастыруға байланысты туындаған өзара іс-қимыл нәтижелері мен проблемалар туралы айтылды. Қазір біздің балалар, М. Қозыбаев атындағы СҚУ сияқты, сессияны қашықтықтан Кубмту-ға тапсырады. Сондай-ақ онлайн-кеңесте ЖОО арасындағы келісімдерді жүзеге асыру бойынша Жол картасы келісілді.

Айта кетейік, келесі оқу жылында аталған білім беру бағдарламаларына жаңа қабылдау жүзеге асырылады.

12.06.2020