"Sanaly urpaq" жобалық кеңсесі: "Sanaly urpaq- жарқын болашақ»

Университетте "Sanaly urpaq" жобалық кеңесінің тұсаукесері өтті. Бұл біздің ЖОО мен ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің СҚО бойынша департаментінің бірлескен бастамасы. Ол университетте 2018 жылы құрметті ортаны сақтау, студенттердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетін қалыптастыру, жоғары моральдық, жауапты, бастамашыл және әлеуметтік құзыретті азамат пен өз елінің патриотын дамыту үшін ашылды. Сонымен қатар, жоба Kozybayev University ашықтықты, Академиялық адалдық пен сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді.

Бұл жұмысты құрылымдық бөлімшенің комплеанс академ офицерлері жүргізеді. Қашықтықтан өткізілетін іс-шарада олар студенттерге жергілікті жерлерде сыбайлас жемқорлықтың алдын-алу, жұмысқа қабылдау және сатып алу кезіндегі ашықтықты, білім алушылар мен қызметкерлердің құқықтық сауаттылығын арттыру туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

"Sanaly urpaq" жобалық кеңсесі жұмысының 2 жылында бірқатар бастамалар іске асырылды: буккроссинг-аймақты құру, парасаттылық мектебін ашу, "Таза сессия" акциясын өткізу. ЖОО сайтында "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл" онлайн-порталы, студенттік ректор лауазымына конкурс іске қосылды, жаңа "Сенім жәшіктері" орнатылды.

Университет басшылығының "openspace" форматындағы корпустар фойесінде студенттермен кездесуі жақсы дәстүрге айналды, онда балалар тікелей ректорға өздерінің ұмтылыстары туралы айтып, ұсыныстары мен жетістіктерімен бөлісе алады.

Жұмыстың маңызды бағыты волонтерлердің емтихан сессиясына қатысуы болып табылады, олар оның өткізілуіне әділ бақылауды қамтамасыз етті.

2020-2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегия әзірленді. Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін анықтау үшін әлеуметтік желілерді мониторингілеу мақсатында жұмыс тобы құрылды. Осының арқасында рефераттар, СӨЖ жазу, дипломдық және курстық жұмыстарды сату бойынша қызмет көрсету туралы жарнамалары бар 38 жарияланымды бұғаттауға болады.

Сондай-ақ, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметпен және өңірдегі жастардың қоғамдық бірлестіктерімен бірлесіп жатақханаларға тұрақты мониторинг жүргізіледі.

"AdalTALK" әлеуметтік желілеріндегі адалдық пен әділеттілік қағидалары туралы ақпаратты қамтитын жоба студенттер үшін пайдалы болды.

11.09.2020