"BolashaqBooks" жобасы бойынша қоғамдық кітап шкафының ашылуы

Қозыбаев университетінде "Халық арасында оқуды насихаттау" жобасы аясында "Болашақ" Қауымдастығы ұйымдастырған "BolashaqBooks" кітап шкафының ресми ашылуы өтті. Ол ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің қатысуымен "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" КЕАҚ мемлекеттік гранты барысында жүзеге асырылуда.

"BolashaqBooks" адамдарды оқу мәдениетіне тартуға, сондай-ақ азаматтардың білім деңгейін арттыруға бағытталған. Бұл әлеуметтік маңызы бар жоба ағымдағы жылы өзінің ауқымын кеңейтеді. Қоғамдық кітап шкафтарының желісі еліміздің әр өңірінде пайда болады, кем дегенде 20 библиографиялық аймақ орнату жоспарлануда. Нысандардың тұсаукесері кезінде белгілі жазушылармен кездесулер, кітапқұмар адамдармен әңгімелесу және бағалы сыйлықтармен конкурс өткізіледі.

Қозыбаев университетінде іс-шара барысында "Tengricomics" баспасының негізін қалаушы, "Золотой воин. Томирис" комиксінің авторы Бекзат Мырзахметовқа қонақтар сұрақтар қойып, Қазақстан үшін жаңа бағытпен таныса алды. Бұл комикс қазақ фольклорының кейіпкерлерін жастар үшін өзекті заманауи форматта көрсетеді.

"BolashaqBooks" сөресінде қазақстандық авторлардың кітаптары, сондай-ақ "Рухани жаңғыру" бағдарламасы бойынша мемлекеттік тілге аударылған әдебиеттер ұсынылды. Сіз мұнда кітапты буккроссинг қағидаты бойынша ала аласыз: ақысыз негізде оқығыңыз келсе, сол кітаптың орнына кез-келген оқулықты қалдырыңыз. Сонымен қатар, шкафтарда QR кодтары орнатылған, оларды телефондағы арнайы қосымшаға жүктеп, осы басылымдарды электронды түрде оқу керек.

"Болашақ" қауымдастығының жобалық менеджері Жұлдыз Джүнісова 2017 жылы Петропавлдағы сауда үйлерінің бірінде "Bolashaqbooks" кітап шкафы орнатылғанын, ол әлі күнге дейін оқырмандар арасында сұранысқа ие екенін атап өтті. Енді оқу орда студенттері де өзекті әдебиеттермен алмаса алады.