ҚХА кафедрасы ғылыми-әдістемелік бірлестігінің кеңейтілген отырысы

2020 жыл- Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығы. Оның құрылуынан бастап Kozybayev University қабырғасында ҚХА кафедрасы ЖОО-да білім алушылардың түрлі этникалық топтары арасындағы бірлік пен келісімді нығайтуға бағытталған іс-шаралар циклін өткізеді.

Осындай оқиғалардың бірі ҚХА кафедрасының ғылыми-әдістемелік бірлестігінің отырысы болды, онда осы бөлімшенің бағыттары мен мақсаттары, сондай-ақ қызметінің жаңа трендтері қаралды. Отырыс кеңейтілген форматта ұйымдастырылды. Оған ҚХА кафедраларының республикалық қауымдастығының төрағасы Анатолий Башмаков, СҚО мен Алматы қаласының этномәдени бірлестіктері қатысты. Бейнебайланыс арқылы еліміздің басқа қалаларындағы ҚХА кафедраларының меңгерушілері де қосылды. Олар студенттерді қашықтықтан оқыту жағдайында жұмыс істеу әдістері мен нысандарын талқылады. Жиналыста басым бағыттар белгіленіп, одан да тиімді жұмысты жалғастыру үшін жалпы ұсынымдар әзірленді.

"Карантин кезеңінде кафедраның қызметі сол көлемде жүргізілді, бірақ онлайн алаңға көшті. Осыған қарамастан, іс-шаралар білім алушыларға қызықты болды,- деп Kozybayev University ҚХА кафедрасы меңгерушісі Людмила Гривенная атап өтті- Қазір біз бұл жұмысты жалғастыруға дайынбыз. Өз қызметімізді халықаралық ынтымақтастық, басқа елдерден оқуға келген балалармен өзара іс-қимылды күшейту жағына қарай дамытатын боламыз".

Студенттік ғылыми қоғам қайта құрылды, ол ағылшын тілінде де жұмыс істейтін болады. Сондай-ақ, шетелдік білім алушыларды бейімдеу және еліміздің әртүрлі өңірлерінен келетін және этникалық қазақтар - басқа мемлекеттердің азаматтарын интеграциялау бойынша іс-шаралар өткізілетін болады. Ерекше қажеттіліктері бар студенттер үшін бірқатар кездесулер жоспарланған. ҚХА кафедрасының қызметкерлері өз жұмыстарын "Кедергісіз қоғам" ұранымен алға жылжытуда.

Анатолий Башмаковтың айтуынша:"Қазақстандық қоғамның бірлігін нығайтудан артық міндет жоқ. Бүгінгі таңда идеология емес, саясат мемлекеттің егемендігін, оның күшін, рухани және адамгершілік дамуын емес, жеке басын анықтайды. Бұл дегеніміз, ұлттық шығу тегіне, әлеуметтік жағдайына қарамастан, біз бәріміз бір елдің тұрғындарымыз". Ол сондай-ақ Kozybayev University ҚХА кафедрасының жұмысын елдегі ең үздіктердің бірі ретінде бағалады.