Қазақ тілінде оқытатын топтардың студенттері арасында орыс тілі білгірлері клубы аясында жалпыуниверситеттік онлайн-мәнерлеп оқу байқауы

Поэзия дегеніміз не? Бұл сөздің музыкасы, метафора, эпитеттің нәзіктігі. Поэзияға деген сүйіспеншілікті тәрбиелеуге болады және керек. Ал поэзия адамды тәрбиелейді. Осы аптада қазақ тілінде оқытатын топтардың студенттері арасындағы орыс тілі білгірлері клубы аясында zoom платформасында бір емес,екі жалпы университеттік онлайн-мәнерлеп оқу байқауы өтті. Бірінші байқауда орыс классиктерінің көркем үзінділерін дайындаған қатысушылар бақ сынады.Өлеңдер А. С. Пушкин,С. Есенин, И. А. Крылов. Екінші байқауда біздің бірінші курс студенттері 20 ғасырдағы орыс әдебиетінің сүйікті үзінділерін мәнерлеп оқыды. Сүйікті үзінділерін шабытпен оқитын талантты, креативті студенттер қаншама! Біз, филологтар, қазылар алқасының мүшелері (доц,ф.ғ.к., Дарбаева Ж. К., Леонтьева А. Ю., Агибаева С. С., Оспанова и. в., маг. КолясинаА.Г,), бұл үлкен қуаныш, Құдай, жүрекке бальзам! Тірі классика " байқауының нәтижелерін қуанышпен жариялаймын":1 орын-Досан Айнұр, Ж-20-к. (А .С. Пушкин "Письмо Татьяна к Онегину",) 2 орынды Еркін Зейнеп, ТППЖ-20-к. (И.А. Крылов "Стрекоза и Муравей" және Өтегенова Айкумис, Пиимсо-20-к. (А. С. Пушкин "Я помню чудное момент") 3 орынды Орынбай Динара, ФКС-20к. (А. С. Пушкин "Я помню чудное мгновенье"), Курмашева Аманда,ТППЖ-20-к (А.С. Пушкин"ғажайып сәт есімде"), Жайлау Расул, ФКиНВП-20-к(К. Бальмонт"Мен сені қалаймын, менің бақытым".) Алғыс білдіреміз: Әбутәліп Марал, (Б(о)-18-К. А.С. Пушкин "к Чаадаеву"), Серік Аружан, Б(о)-18К. (А. С. Пушкин "прощишь ли мне ревнивые мечты".) ​"И в сердце каждого отзовутся поэтов русских имена" байқауы бойынша қорытындысы:1 орын - Хайрболды Дильназ, И(о)-20-К.С. Михалков ("Піл-кескіндемеші"), 2 орын Таспулатова Адия, Ж-20-к(а.Ахматова "Сен де солай ойладың",)Казова Зарина, Б(о) – 20-к(б. Пастернак "Алтын күз") 3 орынды Құрмаш Аружан, КЯЛ-20 иеленді. (Гамзатов "Любовь к тебе"), Ахметбекова Толқын,КЯЛ-20(Э.Асадов"Стихи о рыжей дворняге"), Асылбаева Мадина, И(о)-20-к(С. Есенин"Ты меня не любишь, не жалеешь").Алғысымызды білдіреміз: Шакабаева Алина, ИС-20-к(к.Симонов "Мені күт"). Мусулманбекова Айым, СӨП-20-к. (Есенин ауылы "күз").Осы байқауды ұйымдастыруға белсенді қатысқан барлық студенттерге алғыс айтамыз!