Kozybayev University жатақханаларының мониторингі

Студенттердің тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын жақсарту және өмір сүру сапасын арттыру мақсатында сыбайлас жемқорлыққа қарсы облыстық қызметтің өкілдері "Jas Otan" ЖҚ-мен бірлесіп, жыл сайын Солтүстік Қазақстан облысы мен Петропавл қаласының оқу орындарының жатақханаларына мониторинг жүргізеді.

Университет қызметкерлерімен бірге олар оқу ордамызда осындай 2 нысанды аралады. Бүгінде мұнда 180 адам тұрады. Негізінен бұл ауылдарда үйде қашықтықтан білім алу үшін техникалық мүмкіндігі жоқ және басқа қалалардан келген студенттер. Рейд барысында тексерушілер жатақханалардың жай-күйімен, санитарлық-гигиеналық нормалардың, өрт қауіпсіздігінің, эпидемияға қарсы талаптардың сақталуымен, инфрақұрылымның қолжетімділігімен танысты. Психологиялық климат және сыбайлас жемқорлық тәуекелдері де бағаланды. Әр қабатта белсенділер бөлмелерді, асүйлердің, жуыну бөлмелері және санитарлық тораптардың жағдайын қарап, балалармен әңгімелесті. Олар бүгінде жатақханада тұруға қабылдау электронды түрде университеттің ресми сайты арқылы жүзеге асырылады, бұл бюрократиялық кідірістер мен сыбайлас жемқорлықты болдырмайды.

Тексеру барысында комиссия мүшелерімен бұзушылықтар анықталған жоқ, студенттерден шағымдар түскен жоқ.