Ерікті-заңгерлер тұтынушылардың құқықтарын қорғауда

"Құқықтану" мамандығының студенттері "Sanaly urpaq" ЖК "Белсенді жастар" ЖҚБ әріптестігінде ұйымдастырылған тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы сарапшылардың қатысуымен "Құқықтық мектеп" жобасында білім алды. Онда қатысқаны үшін сертификаттарды 15 студентке ұсынды. Енді олар алған теориялық білімдерін тағылымдамада бекітіп, тұтынушылар мен кәсіпкерлердің құқықтарын қорғау қауымдастығының СҚО тұрғындарына заңгерлік көмек көрсету кабинетінде консультациялар жүргізеді.

Білім алушылар бір ай бойы практикалық дағдыларын шыңдайды. Олар 20 сағат жұмыс істеуі керек (аптасына 3 рет күніне 2 сағаттан). Студенттер мұнда ерікті ретінде жұмыс істейді және құқықтық сауаттылыққа немесе кеңес алуға мұқтаж адамдарға көмектеседі. Негізінен көмекке әлеуметтік қорғалмаған топтардың азаматтары жүгінеді. Олар көбіне заң қызметтерін өз бетінше төлей алмайтындар.

Қауымдастық қызметкерлері еріктілерге осы қызмет саласы қандай заңнамалық нормативтік құқықтық актілермен реттелетінін, тұтынушылардың сұрақтарына жауап беру, шағым хатын жасау және т.б. рәсімдерді жүргізу тәртібін түсіндіреді.

Айта кетейік, ерікті қызметі үшін барлық студенттер "Әлеуметтік студенттік несие" мемлекеттік бағдарламасының қатысушылары ретінде 20.000 теңгеден бір реттік төлем алады.

Болашақта біздің білім алушыларымыз өз өмірін юриспруденциямен байланыстырғысы келетіндіктен, олар үшін бұл практика кәсіби қызметте жақсы демеу болады. Олар: "Әр адам алданған жағдайға тап болуы мүмкін. Біз көмектесуге келдік" деп атап өтті.