Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасы қауымдастығының қызметіне Kozybayev University ҚХА кафедрасы белсенді қатысуда

Л.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің базасында Қазақстан халқы ассамблеясы кафедралары қауымдастығының кеңейтілген онлайн отырысы өтті. Оған ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі мен ҚР Білім және ғылым министрлігінің өкілдері, сондай- ақ Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының меңгерушісі, университеттер ректорлары, еліміздің жоғары оқу орындарының ҚХА меңгерушілері, Ш.Уәлиханов атындағы тарих және этнология институты,этникааралық қолданбалы зерттеулер институтының, этномәдени бірлестіктердің өкілдері қатысты.

Ассоциация отырысының аясында оның қызметінің векторлары қарастырылды, дамудың басым бағыттары, ҚР жоғары оқу орындарының кафедралар қауымдастығын заңды рәсімдеу қажеттілігі белгіленді, кафедралардың мәртебесі, штаттық бірліктерді кеңейту, оқу білім беру пәндерін әзірлеу, ғылыми зерттеулерге қатысу, Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылымдық буындарымен өзара байланысты кеңейту, халықаралық ынтымақтастық мәселелері көтерілді.

Анатолий Башмаковтың көшуі мен басқа жұмысқа ауысуына байланысты Қазақстан халқы ассамблеясы кафедралары қауымдастығының төрағасы қайта сайланды. Енді қауымдастықты Наталья Калашникова, Л.Гумилев атындағы ЕҰУ ҚХА кафедрасының меңгерушісі м.а басқарады. Сонымен қатар, отырыста Ассоциация Кеңесі сайланды, оның құрамында төрайымның орынбасары болып Kozybayev University Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасының меңгерушісі Людмила Гривенная сайланды.

ҚХА кафедраларының меңгерушілері үшін ҚР жоғары оқу орындарында тұрақты жұмыс істейтін семинар өткізу туралы ұсыныс қабылданды, бұл іс-шара біздің университетте 2020 жылдың 4 желтоқсанында өткізілмек.