Kozybayev University әдеби кеш

Тәрбие және әлеуметтік жұмыс Департаментінің бөлімі мен Тіл және әдебиет институты бірлесіп  №2 студенттер жатақханасында қазақтың көрнекті ағартушысы, қоғам қайраткері, жазушы, жалынды көсемсөз шебері, либералды-демократияшыл зиялылардың бірі Міржақып Дулатұлының өмірі мен шығармашылығына арналған «Алаштың шынары» атты әдеби кеш өткізді.

Міржақып Дулатұлы «Алаш-Орда» мен Қазақстанның ұлт-азаттық қозғалысы жетекшілерінің бірі болған.  Ақынның  тұңғыш өлеңдер жинағы  1909 жылы өзінің «Оян, қазақ!» атты алғашқы поэтикалық жинағын шығарған кезде, қазақ оқырмандары арасында бұл кітаптың әсері айрықша  айқындалды. 1910 жылы қазақ тілінде жазылған алғашқы романы «Бақытсыз Жамал» әйелдердің теңсіздік  мәселесін көтерді.

Өткізілген бұл шарада білімгерлер автордың сүйікті шығармаларынан үзінді оқып, оның қиын тағдыры мен шынайы патриотизм және бай мәдени мұрасы туралы әңгімелесті. Кеште Міржақып Дулатұлының бір талай шығармалары оқылды.