Университеттің білім беру бағдарламаларын АРТА аккредиттеу

Қозыбаев университетінде аккредиттеу және рейтингтің тәуелсіз агенттігінің сыртқы сараптау комиссиясы (ССК) өз жұмысын бастады.

Ол ЖОО - ның 30 білім беру бағдарламасына мамандандырылған аккредиттеу жүргізеді (оның 11-і алғаш рет, 19-ы қайта). Бұл процедура тәуелсіз ББ сараптамасы, сыртқы бағалау мен жетілдіруге ұсыныстар алуға мүмкіндік беретін өзіндік аудит болып табылады.

ССК құрамына 32 адам кіреді, оның ішінде Грекия мен Ресей Федерациясынан 5 шетелдік сарапшы, 2 жұмыс берушілердің өкілдері, 3 студент бар. Комиссия ББ-ны барлық стандарттар бойынша жалпы 9 және жеке мамандық бойынша бір - бірден бағалайды.

Бірінші күні арта өкілдері Kozybayev University басшылығымен, құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен және аккредиттелетін ББ басшыларымен, педагогтармен қашықтықтан кездесулер өткізді. Сондай-ақ, профессор-оқытушылар құрамы сауалнама жүргізіп, онлайн білім беру үдерісімен танысты, оның ішінде зертханалық және материалдық-техникалық базаны тексерді.

ЖОО-дағы ССК үш күн бойы жұмыс істейтін болады. Жалпы, білім беру бағдарламаларын мамандандырылған аккредиттеудің болуы маңызды критерий болып табылады, оны ҚР Білім және ғылым министрлігі мемлекеттік тапсырысты бөлу кезінде ескереді. Және қоғамға университеттің білім беру қызметтерінің сапасына бейілділігін көрсетеді, жоғары оқу орны мен оның түлектерінің еңбек нарығындағы имиджін арттырады.