"Жас маман- болашаққа бас қадам" атты "Тіл және әдебиет" БПҰ Петропавл қ. жұмыс берушілерімен онлайн – кездесу

20 қарашада Петропавл қаласының жұмыс берушілерімен партиялық "Жастар Отанға"жобасы аясында "Жас маман-болашаққа бас қадам" атты "Тіл және әдебиет" БПҰ-да жоспарланған онлайн-кездесу өтті.
Ұйымдастырушылар: Тіл және әдебиет институты - директоры Е. В. Сабиева, "Нұр Отан" партиясының филиалы - А. В. Зель, ТжӘИ жұмысқа орналастыруға жауапты-А. Г. Колясина.
Кездесуге кафедра филиалдарының өкілдері шақырылды: "БЭСТ" ГРФ - гимназиясы - Старчекова Юлия Сергеевна (директордың Шет тілдері жөніндегі орынбасары); КЯЛ - қазақ мектеп-гимназиясының директоры Бұлбұл Ахмадиқызы; РЛ-атындағы Петропавл қ. М. Жұмабаев атындағы гуманитарлық колледжінің жалпы білім беретін мектеп-лицейі (директордың оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Пархоменко Галина Викторовна). Дарынды балаларға арналған облыстық мамандандырылған мектеп – лицей - интернаты. Директордың ғылым және инновация жөніндегі орынбасары, педагог-зерттеуші, сараптамалық кеңестер мен облыстық аттестаттау комиссиясының мүшесі Ромбаева Айгуль Хуанышевна. М. Жұмабаев атындағы Жоғары колледжі - Алпысбаева Ардақ Есендікқызы, колледж оқытушысы, жұмысқа орналасуға жәрдемдесу орталығының жетекшісі. Бірінші гимназия, жоғары санатты орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі, педагог-зерттеуші Елена Александровна Медведева. Филиал өкілдері ИЯиЛ профессор-оқытушылар құрамына түлектерді дайындағаны үшін көптеген жылы лебіздерін білдірді.
Жұмыс берушілердің түлектермен кездесуі барысында жұмысқа орналастыру мәселелері ғана емес,сонымен қатар ТжӘИ түлектерінің мықты әдістемелік дайындығы мен жетістіктері де айтылды. ТжӘИ директоры Е.В. Сабиева өз сөзінде: "Түлектерді жұмысқа орналастыру көрсеткіші – білім беру бағдарламаларын бағалайтын және жалпы ЖОО қызметін бағалайтын маңызды көрсеткіштердің бірі", - деп атап өтті.
Кездесуге Лорд лицейіндегі орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі және РЛ кафедрасындағы магистратурадағы оқуды қатар алып жүрген өткен жылдың түлегі Гусева Алена Сергеевна шақырылды, ол өз тәжірибесімен бөлісіп, түлектерге табыс тіледі. Әңгімелесу барысында түлектер жұмыс берушілерге болашақ жұмысқа орналасуға қатысты бірқатар сұрақтар қойды:квалтесттен өту,қызыл дипломы бар санат беру, Біліктілікті арттыру курстарынан өту. Кездесуді ұйымдастырушылар түлектерге жұмыс берушілермен осындай кездесулер алдағы уақытта да ұйымдастырылатынына уәде берді. Кездесу ынтымақтастық пен өзара түсіністіктің жылы және қолайлы атмосферасында өтті. Ұйымдастырушылар іс-шараға қатысқаны үшін алғыс сөздерін жұмыс берушілерге білдірді, ал филиалдардың өкілдері өз кезегінде ТжӘИ түлектерін жұмысқа орналастыруға байланысты болашақ іс-шараларға белсенді қатысуға тілек білдірді.

22.11.2020