"Қазақстан-Түркі әлемінің бесігі " атты эссе байқауы

Түркі халықтарының пайда болуы қазіргі Қазақстан жерлерімен байланысты екені белгілі. Дәл осы жерде түріктер өздерімен бірге алып кетіп, Азия аумағына таралып, ұлан-ғайыр дала империяларын құрған дәстүрлер мен нормалар қаланды. Тұңғыш Президент бастамашылық еткен мәдени мұраны зерттеу жөніндегі бағдарламалардың арқасында бүгінде Ұлы Даланың бүкіл әлемнің мәдениеті мен тарихын дамытуға қосқан үлесі туралы қызықты ақпарат жарияланып отыр.

26.11.2020 ж. "Рухани жаңғыру " жобасын жүзеге асыру аясында біздің "Орыс тілі және әдебиеті" кафедрасы "Қазақстан - Түркі әлемінің бесігі" атты жалпы университеттік эссе байқауын өткізді, оған ZOOM платформасында "Кәсіби орыс тілі"пәнін оқып жатқан қазақ тілінде оқытатын топтардың студенттері қатысты. Байқаудың Ұйымдастыру комитетінің құрамына "Орыс тілі мен әдебиеті" кафедрасының ПОҚ кірді: Мисяченко С. В., Дарбаева Ж. К., Агибаева С. С., Ботаева А. И., Какпанова А. У., Колясина А. Г., Леонтьева А. Ю., Родина Р. А., Шипилова Ю. В.. Орыс тілі білгірлері клубының мұндай іс-шаралары жастардың ұлттың мәдениеті мен рухани мұрасына деген қызығушылығын оятуға көмектеседі деп ойлаймын. Конкурс қорытындысы:

1 орын

Кенесова Гульсан (ДОВ-18к),
2 орын

Айтугулова Кадиша (Б(о) 18к)
Жетписбаева Анара (ХБ-18к)
3 орын
Газизов Мирас И(о)-18к,
Шакенова Сагыныш (ВТиПо-18к),
Кабдрахманова Асемгуль (ППС-18к).

Сертификаттар:

Айтжанова Альбина (Х(о) 18к).
Касымов Тулеген ( ГИ- 18к).
Дауманов Руслан (ГИ- 18к).
Оспанова Асель, (ХБ-18к-1б).
Баймуратова Сауле, (ППС-18к)

Өткізілген байқауға белсенді қатысқаны үшін студенттерге алғыс айтамыз!