"Бірегей экспонат/құжат" байқауы

«Рухани жаңғыру» жалпыұлттық бағдарламасының «Туған жер» жобасы аясында «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасы және «Білім саласындағы әдістемелік жұмыс және ақпараттық технологиялық орталық» КММ ұйымдастыруымен оқушылары үшін «Бірегей экспонат/құжат» атты қашықтықтан презентациялар байқауы өтті.

Байқау туған өлке тарихына қызығушылық танытатын оқушыларды анықтау және қолдау, ортақ тарих пен өзінің кіші Отанына деген сүйіспеншілік негізінде ұлттық бірегейлікті, бірлікті қалыптастыру, қазақстандық патриотизмді тәрбиелеу, оқушылардың назарын мұрағаттық жазбаша құжаттар мен материалдарға, мұражай экспонаттары мен заттық көздерге аудару, шығармашылық қабілеттерін дамыту, өлкетануға танымдық қызығушылығын ынталандыру мақсатында өткізілді.

«Бірегей экспонат/құжат» қашықтық презентациялар байқауына 25 мектептен Петропавл қ. және 7 ауданнан 27 жұмыс ұсынылды. Байқауға бірегей заттық мұражай экспонаттары (тамақ, иірімжіп, скрипка, арба, күміс әшекейлер мен монеталарды құюға арналған жинақ, астық турағыш, ботай мәдениетінің керамикасы, медальдар және т.б.), мұражайлардан және жеке мұрағаттардан алынған құжаттар (сарай кітабы, библия (неміс тілінде), дұға кітабы (поляк тілінде), Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің фотосуреттері, портреттері, үкіметтік грамоталар, жеке куәліктер, оқу орындарының дипломдары, анықтамалар, майдангерлердің хаттары және т. б.) туралы қызықты жұмыстар ұсынылды.

«Бірегей экспонат» байқауының қорытындысы бойынша:

1 орынды- Милана Мыльникова (Жамбыл ауданы) жеңіп алды.

2 орынды- Ксения Мочарий мен Айтан Назарова (Ғ. Мүсірепов ауданы)

3 орынды- Виктория Бобрик (Айыртау ауданы) мен Дильназ Сүлейменова (Тайынша ауданы), Дарья Бабенко (Аққайың ауданы ) иеленді.

«Бірегей құжат» номинациясының жүлдегерлері:

1 орынды- Станислав Бородянский (Қызылжар ауданы),

2 орынды- Дарья Пышкина, (Ғ. Мүсірепов ауданы), Егор Рутковский (Тайынша ауданы), Егор Юрченко, (Петропавл қ.).

3 орынды- Диана Сухорукова (Мамлют ауданы), Елена Зиборова (Тайынша ауданы) және Диана Кузьмина (Қызылжар ауданы), Виктория Бартусеевич (Тайынша ауданы) жеңіп алды.

Оқушыларға онлайн режимінде мұражайлар мен мұрағаттардың ресми сайттарына бару арқылы туған өлкесін зерттеуді жалғастыру ұсынылды.