Қазақстанның белорустары: біртұтас отбасында

Белорустар Қазақстанда тұратын көптеген этностардың бірі болып табылады. «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасының ұйымдастыруымен студенттерге белорустардың шығу тарихы, діни нанымдары, салт-дәстүрлері, мемлекеттіліктің қалыптасуы, Беларусьтің қазіргі заманғы дамуы мен көрікті жерлері, Қазақстан-Беларусь қарым-қатынастары, этномәдени бірегейліктің сақталуы және Қазақстандағы Беларусь этномәдени орталықтарының қызметі туралы 3 тілде «Халықтану» интерактивті білім беру лекторийының қатысушылары айтып берді.

Дәріс спикерлері жоғары оқу орнының оқытушылары: Людмила Гривенная, Зыхыйха Бимаканова, Наталья Шевелева, СҚО - ның сыртқы сарапшылары: Олег Синяков – қоғамдық даму және ақпарат орталығының сарапшы-талдаушысы, Мария Татаренко – «Радзима» беларусь этномәдени орталығының жетекшісі және беларустық қонақтар – Алла Шевцова- Беларусь Республикасы басқару академиясының халықаралық қатынастар кафедрасының доценті, саясат ғылымдарының кандидаты, Евгений Зволинский- Брест облысында соңғы 9 жыл тұрған қазақстандық болды.

Студенттерге қонақтарды қызықтырған сұрақтар қойып, өз пікірлерін білдіруге мүмкіндік берілді. Белорустар этносаралық ортаға этномәдени әртүрлілікті ғана емес, сонымен қатар қазақстандық қоғамның түрлі салаларын дамытуға елеулі үлес қосатыны сөзсіз.