Қозыбаев университеті "Сібір ашық университеті" білім беру және ғылыми мекемелер қауымдастығының жалпы жиналысына қатысты

Онлайн іс-шара барысында Қазақстан Республикасы, Сібір федералды округі, сондай-ақ Томск облысы жоғары оқу орындарының ректорлар кеңесі басшылығының өкілдері, Ресей мен Қазақстан қауымдастықтарына мүше жоғары оқу орындарының басшылары, коммерциялық емес бірлестіктер мен қоғамдық ұйымдар сөз сөйледі.

Жиналыста "Сібір ашық университеті" қауымдастығының ресейлік және қазақстандық жоғары оқу орындарының өзара іс-қимылын күшейтудегі, ақпараттық базаларға ашық қол жеткізу қағидаттарына негізделген сапалы білім беру жүйесін құрудағы, білім беру бағдарламаларының фундаменталдылығы, оқу процесінің даралығы, ҚО режимінде оқу процесін ұйымдастырудағы рөлі талқыланды.

"Сібір ашық университеті" білім беру және ғылыми мекемелер қауымдастығы 1998 жылы құрылтайшылардың бастамасы бойынша құрылды: Алтай мемлекеттік университеті, Новосибирск мемлекеттік техникалық университеті және Томск мемлекеттік ұлттық зерттеу университеті.

Бұл Сібірдегі жоғары оқу орындарының консорциумы, ол аймақтың университеттері мен ғылыми институттарының зияткерлік ресурстарын біріктіретін заманауи телекоммуникация құралдары мен қашықтықтан оқыту технологиялары негізінде бірыңғай ғылыми және білім беру кеңістігін құруды мақсат етеді. Қазіргі уақытта 42 университетті, РҒА СО ғылыми-зерттеу институттарын, жалпы, бастауыш және орта арнайы білім беру мекемелерін біріктіреді.