Педагогика факультетіндегі ғылыми ынтымақтастық

2020 ж 12 желтоқсанда  педагогикалық факультет зум платформасында  ғылыми ынтымақтастық шеңберінде Екатеринбург қаласы, Свердлов облысы, «Орал мемлекеттік медицина университеті» Федералдық мемлекеттік бюджеттік білім беру мекемесінің «Психологиялық-әлеуметтік жұмыс және жоғары мейірбикелік білім» факультетімен бірлесе  «Мәдениетаралық кеңістіктегі кәсіби қызметті қамтамасыз етудің әлеуметтік-педагогикалық, клиникалық және психологиялық аспектілері» тақырыбында Бірінші Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясын өткізді. Ұйымдастырушылар  Педагогикалық факультеттің профессорлық-оқытушылық құрамы ғана емес, сонымен қатар екі факультеттің СҒҚ арасындағы ынтымақтастықтың  болашақтағы жоспарларын белгіледі. Арайлым Қуанышқызы Магзумова, PhD докторы, «ОҚМУ педагогикалық факультетінің деканы. М.Қозыбаев »атты мақаласында жазылған. Конференцияға 100-ден астам қатысушылар қатысты. Пленарлық мәжілістегі баяндамалар мазмұны қарастырылып отырған заманауи мәселелер  және өзектілігімен ерекшеленді. Конференция барысында АСД-мен ауыратын балалардың ата-аналарының эмоционалды шаршауы, балалардың интернетке тәуелділігінің өзекті мәселелері, «Ерекше жағдайдағы киберадикациясы бар жасөспірімдерді психологиялық-педагогикалық қолдау» мәселелері талқыланды. Сондай-ақ, спикерлер өз әріптестерімен бірге ОҚМУ ОАО-да  инклюзивті білім беруді енгізудің озық тәжірибелері туралы бөлісті. Барлық қатысушылардың қызығушылығын арттырған Психология ғылымдарының докторы, профессор, «USMU» жоғары оқу орнының ФМБИ-нің психологиялық-әлеуметтік жұмыс және жоғары медбикелік білім беру факультетінің деканы Набойченко Е.С.  баяндамасының тақырыбы болды: «COVID-19-тің психологиялық салдары: мәселелер мен міндеттер» - «Жастар бөлімі» секциялық жұмыс   «Арнайы және әлеуметтік педагогика» және «Педагогика және психология» кафедраларының студенттері мен оқытушыларының қызығушылығын тудырды.«Жастар бөлімі» жұмысының соңында жеңімпаздар анықталды: «Арнайы және әлеуметтік педагогика  кафедрасының магистранты  Тайжанова Сания мен  «Педагогика және психология»  кафедрасының магистрант Уаисова Сания  жеңімпаз атанды. Кездесу мазмұнды және нәтижелі болды.

ПФ