Kozybayev University "Атамекен" ҰКП Білім беру бағдарламаларының 2020 жылғы рейтингісінің қорытындысы

Біздің университет "Атамекен" ҚР Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының білім беру бағдарламаларының рейтингіне 2018 жылдан бері қатысып келеді. Оның сарапшылары еліміздің Білім және ғылым министрлігінің тапсырысы бойынша жұмыс берушілерді тарта отырып, Қазақстанның барлық жоғары оқу орындарын саралайды.

Бұл жолғы негізгі белгілер: жұмысқа орналасқан түлектердің пайызы және олардың орташа жалақысы, сондай-ақ оқуды бітіргеннен кейін жұмыс іздеу уақыты. Сонымен қатар білім алушылардың мансаптық болашағы, ББ сапасы мен жетістіктері ескерілді.

Бағалауға қатысқан біздің университеттің 31 білім беру бағдарламасының 9-ы ҚР ЖОО арасында жетекші орынға ие болды:

1 орын- "Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы";

- "Қазақстан тарихы";

​           - "Агрономия";

​ - "Электр энергетикасы".

2 орын- "Мәдени-тынығу жұмысы»;

​   - "Шет тілі: екі шет тілі".

3 орын- "Құрылыс";

​            - "Биология (білім беру);

​   - "Химия (білім беру)".

Бұдан басқа, 4 және 5 орындарда 1 ББ, екеуі 6 және 7 орындарда, төртеуі-рейтингтің 9 жолында орын алды. Бұл республиканың барлық университеттерінен 25, тіпті 60 білім беру бағдарламаларының арасында.

Аталған рейтингтің нәтижелері талапкерлерге болашақ мамандыққа деген сұранысты бағалауға, еңбекақының орташа мөлшерін көруге, ЖОО-да оқуды аяқтағаннан кейін жұмыс табу қаншалықты оңай болатынын бағалауға мүмкіндік береді.