Қозыбаев университетінің мұражайына сирек кітаптар сыйға тартылды

Біздің ЖОО өзінің бұрынғы студенттерімен тығыз байланыста. Әр жылдары оқу орданы бітірген түлектер мамандық пен өмірде өз орындарын таба алды. Алайда, олар өзінің жоғары оқу орнын жиі еске алады.

Қозыбаев университетінің тарих мұражайында түлектер тапсырған көптеген жәдігерлер сақталған. Олардың екеуі, қазір «Құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасының» қызметкерлері Қайрат Мұстафин мен Серікжан Шитқанов университеттің көрме қорына екі сирек басылымды сыйға тартты. Қазақстанның құрылыс саласы еңбеккерлерінің қызметіне арналған альбом, оған еліміздің құрметті құрылысшылары мен сәулетшілері туралы деректер, сондай-ақ Батыс Қазақстан және Солтүстік Қазақстан облыстарының құрылыс ұйымдары туралы "Жасампаздар" ("Созидатели") кітабы кірді.

Бұл даналар "Құрылыс және дизайн" кафедрасының білім алушылары мен ПОҚ үшін және құрылыс саласына қызығушылық танытқандар үшін ерекше құнды болмақ. Мұражайдағы басылымдармен дәл қазір танысуға болады. Айта кетейік, осы жәдігерлердің жалпы саны 5 мыңнан асады. Басылымдарда оқу орнының дамуын, оның білім беру, ғылыми, спорттық және шығармашылық қызметі көрсетіледі. Олар әр жылдары осында жұмыс істеп, білім алған азаматтар туралы, сондай-ақ біздің университеттің есімімен аталатын Манаш Қозыбаевтың өмірбаяны туралы айтады.