«Аспаз» жұмысшы мамандығы

2020 жылы Агротехнологиялық факультетінің "Азық-түлік өнімдерінің технологиясы" білім беру бағдарламасының 3 курс студенттері СҚО рестораторлар және отельерлер қауымдастығы жанындағы Оқу орталығында "Аспаз" мамандығы бойынша (наурыз-қыркүйек, күндізгі және қашықтықтан ZOOM платформасында) оқудан өтті.

Оқыту мемлекеттік және орыс тілдерінде жоғары санатты екі оқытушы Светлана Пенчук пен Татьяна Саморуковамен жүргізілді, аударманы Оқу орталығының техникалық маманы жүзеге асырады.

Оқытудың бірінші блогы теориялық бөлім болды-студенттер технологиялық есептеу карталарын жасау ережелерін оқып, курстық жұмысты орындады.

Екінші блок-оқу практикасы. Студент Қадырова А.және Капизова ж. (Петропавл қ. тұратындар) күндізгі, қалғандары – қашықтықтан қатысу мүмкіндігіне ие болды. Тәжірибе бағдарламасына еттен, балықтан және құс етінен ыстық тағамдарды, дұрыс тамақтану тағамдарын, езбе-сорпалар мен крем-сорпаларды, жеңіл тағамдар мен салаттарды дайындау, қамырдан өнімдер дайындау бойынша оқыту кірді.

Білім алушылар үшін Петропавл қаласындағы ірі мейрамханалар мен дәмханалардың шеф-аспаздарынан: "Той-Думан" мейрамханасынан-шеф - аспаз А.Иванов (қазақ тағамдарының тағамдары), "Петро-Гриль" кафесінен-шеф - аспаз А. Пенчук (балықтан жасалған тағамдар), "алмұрт" кафесінен-шеф - аспаз Р. Рахматуллин (жапон тағамдары), "Барбарис" ресто-барынан-шеф - аспаз Е. Овсянников (түпнұсқадағы авторлық тағамдар) мастер-класстар ұйымдастырылды.

Студенттерге жұмысшы мамандығын алу мүмкіндігі университет тарапынан беріліп, төленді.

26.12.20 ж. Оқу орталығының директоры, Солтүстік Қазақстан облысының Рестораторлар және отельерлер қауымдастығының төрағасы С. Ш. Хамзиннің қатысуымен біліктілік емтиханы өткізілді.