Қозыбаев университеті кітапханасының екінші семестрдегі жұмысы

Көктемгі семестрде Қозыбаев университеті кітапханасы өз оқырмандарына санитарлық-эпидемиологиялық нормаларды сақтай отырып, ережелерге сәйкес қызмет көрсетеді. Кітапхана қызметкерлері бетперде және қолғап киіп жұмыс жасайды, бөлмелерді дезинфекциялау құралдарымен үнемі өңдеу жүргізіледі. Оқырмандар сонымен қатар бетперде режимін ұстануы керек және 1,5 м қашықтыққа төтеп беруі керек.

Карантин шараларының күшеюіне байланысты кітапхана жұмысының форматына өзгерістер енгізілді. Енді оқу залдарына бару үшін университет сайтының "Білім алушылар" бөлімінде онлайн-өтінім рәсімдеу қажет. Деректерді енгізгеннен кейін студент залда жұмыс уақытын таңдап, бірегей нөмір алады, оны кіре берісте хабарлау керек. Осылайша құрылған мәліметтер базасы оқу залының кітапханашыларына қатысуды есепке алу үшін қажет. Бұл әлеуметтік қашықтықты және бөлмелерді 50% - дан аспайтын толтыру үшін жасалады.

Онлайн оқудағы студенттер барлық қажетті қызметтерді кітапханалардың поштасы bnauchnaya@mail.ru арқылы ала алады. Абонементтер әзірленген кітап беру кестесіне сәйкес жұмыс істейді. Сіз онымен университеттің сайтында және кітапхананың барлық әлеуметтік желілерінде таныса аласыз.

Қазіргі білім электронды кітаптарсыз мүмкін емес. Олар университет сайтында "Ғылыми кітапхана" бөлімінде орналасқан. Мұнда ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін арнайы 56 аудиожазба орналастырылған.  Қолжетімді инклюзивті білім беруді қамтамасыз ету үшін биылғы жылы қор Брайль қарпіндегі әдебиеттермен толықтырылды.  Студенттерге "Эпиграф" баспасының үш тілдегі 4000 мың электронды оқулығы қолжетімді. Сонымен қатар, студенттер әлемнің 24 ірі электрондық базалары мен виртуалды кітапханаларын пайдалана алады.

Абай Құнанбаевтың 175 жылдығына орай "Abai: Digital library" акциясы аясында №3 студенттік жатақханада ғылыми кітапхана қазақтың ұлы ақынының QR-кодтары жазылған шығармаларымен стенд орнатты.

Жанында виртуалды кітап сөресі орнатылған, онда кез келген адам смартфонның көмегімен классиктердің шығармаларын, сондай-ақ қазақстандық, ресейлік және шетелдік авторлардың заманауи әдебиеттерін оқи алады. Олардың арасында Ілияс Есенберлиннің "Көшпенділер", Фила Найттың "Аяқ киім сатушысы", Бодо Шефердің "Жеңімпаздар заңдары", Роберт Кийосакидің "Көшбасшылықтың 8 сабағы", Дейл Карнегидің "Достарды қалай жаулап алып, адамдарға қалай әсер етуге болады" және т.б. оқулықтар бар.