СҚО-да "Жанды классика"!

2021 жылдың алтыншы ақпанында облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-лицей-интернатында Zoom платформасында "Живая классика"Халықаралық жас мәнерлеп оқу байқауының мектеп кезеңі өтті. Қатысушылар 6-10 сынып лицейшілері болды, олар өздерінің ұстаздарымен сүйікті кітаптарынан үзінділер оқыды. СКУ-мен ынтымақтастық аясында. М. Қозыбаева қазылар алқасының рөлін "орыс тілі мен әдебиеті" кафедрасының оқытушылары алды: филология ғылымдарының кандидаты, доцент Васильева Ольга Викторовна, магистр, аға оқытушы Шипилова Юлия Валерьевна және магистр, оқытушы Грунь Анна Викторовна.Байқауға қатысушылар 3-4 минуттық қойылымдармен өнер көрсетті, олар балалардың өздері сияқты әр түрлі болды. Қазылар алқасының мүшелері лицеистердің кең оқырмандық ой-өрісін жоғары бағалады: А. Конан – Дойлдың "қызыл түстегі Этюд" М. Цветаеваның "Сонечка монологымен", ал Ф. М. Достоевскийдің "Степанчиков ауылының тарихы" - а. в. Волнамен жүгірген". Грин.Лицей кезеңінің жеңімпаздары 9А сыныбынан Кариковская Алина мен Тиртышный Кирилл, сондай-ақ 10б-тан Астапова Валерия болды. Олар бұл байқауда бірнеше рет жарқырай алады, өйткені "Тірі классика" жыл сайын 10 жыл бойы өткізіліп келеді.

06.02.2021