M.M. Makatayev - 90 years

10 ақпан күні Ұлы ақын Мұқағали Мақатаевтың  90 жылдығына арналған әдеби кеш өтті.

Кештің құрметті қонақтары – "Агрономия және орман шаруашылығы" кафедрасының аға оқытушысы, ардагерлер кеңесінің төрағасы – Ғалиев Жақсылық Мұқажанұлы, а.ш.- ғ. к. Жунусов Ақан Есмагзиевич, "Азық-түлік қауіпсіздігі"кафедрасының аға оқытушысы болды. Ақан Есмагзиевич өзінің студенттік кезіндегі ақынмен жеке танысу сәті туралы өзінің жылы естеліктерімен бөлісті

Іс-шараның мақсаты: Қазақстандық патриотизмді тәрбиелеу, білім алушыларға Мұқағали Мақатаевтың өз Отанының патриоты ретіндегі маңызын, ақынның жан-жақты талантын, шығармаларының тереңдігін көрсету, ақынның өмірі мен шығармашылығымен таныстыру.

Кеш барысында талантты студенттер ақынның поэзиясын тарту етіп, өз шығармашылығымен көрермендердің назарын аударды. Дарынды студенттер "Есіңе мені алғайсың", "Туған өлке", "Мен сені сүйемін", "Фариза қыз" және тағы басқа әндерді орындады.

Мұқағали Мақатаев-қазақтың аса көрнекті ақыны, оның поэзиясы әр адамның жүрегін тебірентеді. Мұқағали... Бүгінде бұл атау қазақ поэзиясын бейнелейді. Бұл есім қазақ жерінің бейнесін оятады: шексіз дала кеңістігі, ұлы-өшпес Хан Тәңірі мен Алатау, қуатты ағаштар, олардың тәжінде жаздың шуақты күнінің салқыны жатыр. Табиғаттың шексіздігін түсіну үшін жарық пен қуаныш әкеледі.

Ұлы қазақ жері мен қазақ халқының дана ұлы, олардың сүйіспеншілігіне бөленген және оларға жарқын талант сыйлаған.

Кеш қатысушыларына мақтау қағаздары беріледі

13.02.2021